Ogłoszenie Wójta Gminy Kikół dot. konsultacji społecznych projektu dokumentu pn. „Kompleksowa koncepcja organizacji usług transportowych door-to- door na terenie gminy Kikół” .

 

Przedmiot konsultacji

Na podstawie Zarządzenia nr 83/2021 Wójta Gminy Kikół z dnia 25.11.2021 r. zapraszam wszystkie zainteresowane osoby, organizacje i instytucje do konsultacji społecznych projektu dokumentu " Kompleksowa koncepcja organizacji usług transportowych „door-to- door” na terenie gminy Kikół” .

 

Państwa opinia i wyrażenie potrzeby wsparcia w zakresie mobilności na rzecz aktywizacji zawodowej i społecznej w niniejszym formularzu pozwolą Gminie Kikół na przygotowanie analizy do ww. dokumentu i pomogą zdefiniować problemy mieszkańców gminy w tym zakresie.

 

Termin konsultacji: Konsultacje społeczne odbędą się w terminie od 26 listopada 2021 r. do 10 grudnia  2021 r.

Forma konsultacji

Uwagi należy zgłaszać na formularzu zgłaszania uwag / propozycji, udostępnionym na stronie internetowej lub uzyskanym w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kikole, na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście, bądź drogą pocztową do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kikole , ul. Plac Kościuszki 7a , 87-620 Kikół.

Zarządzenie w sprawie dnia wolnego w zamian za święto.

link https://bip.kikol.pl/?a=7595

poniedziałek, 22 listopad 2021 13:41

Ostrzeżenie meteorologiczne Opady marznące

Zjawisko: opady marznące
Stopień zagrożenia: 1
Obszar powiatów: Grudziądz, grudziądzki, sępoleński, świecki, tucholski

Ważność: od godz. 03:00 dnia 23.11.2021 do godz. 09:00 dnia 23.11.2021

Przebieg: Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: brak

Dyżurny synoptyk: Rafał Szewczyk
Źródło informacji: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy
Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.
Ostrzeżenie meteorologiczne zbiorczo Nr 141.

Taniec z flagami z okazji 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w wykonaniu uczennic kl. VII "c" SP. w Kikole. Wystąpiły: Agnieszka Bartosz, Monika Kalinowska, Roksana Kopczyńska, Iga Rosłonowska, Wiktoria Sadowska, Iza Wojciechowska, Milena Zarębska, Daria Zielińska. Taniec z uczennicami przygotowały Panie Danuta Grębicka i Renata Kilanowska. W nagraniu wykorzystano utwór Two Steps Hell - Heart of Courage. Filmowanie i montaż - Józef Myszkowski.

link do filmu ------ https://www.youtube.com

Policjanci z Posterunku Policji w Kikole dysponują nowym radiowozem, którego zakup dofinansowały gminy Kikół i Chrostkowo. Komendant Powiatowy Policji w Lipnie, podkreślając dobrą współpracę z samorządowcami, złożyła na ręce wójtów podziękowania.

Samorządowcy z dwóch sąsiadujących ze sobą gmin, wspólnie dofinansowali zakup radiowozu dla Posterunku Policji w Kikole. Funkcjonariusze z tej jednostki mają w pieczy obszar gminy Kikół i Chrostkowo - informuje Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie

W środę (17.11.2021) podczas uroczystego spotkania odbyło się oficjalne przekazanie nowego pojazdu, który będzie wykorzystywany do służby na tym terenie.

W uroczystym spotkaniu uczestniczyli Anna Kochowicz, komendant Powiatowy Policji w Lipnie mł. insp, Krzysztof Rakowski, pierwszy zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lipnie mł. insp. wójt gminy Kikół Józef Predenkiewicz, wójt gminy Chrostkowo Mariusz Lorenc oraz kierownik Posterunku Policji w Kikole mł. asp. Dawid Dąbrowski.

GALERIA

źródło: https://lipno.naszemiasto.pl

12 listopada 2021 roku odbył się "III Kikolski Bieg dla Niepodległej". Na starcie stanęło 74 biegaczy, którzy mieli do pokonania dystans 1918 metrów. O zwycięstwo rywalizowali młodsi i starsi, kobiety i mężczyźni. Była piękna pogoda i wspaniała atmosfera. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach upominki i dyplomy. Po zakończonym biegu, wszystkich jego uczestników organizatorzy zaprosili na grochówkę. Zdjęcia i prezentacja - Józef Myszkowski.

link ------https://www.youtube.com/

Szkoła Podstawowa w Zajeziorzu kolejny raz przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Szkoła do hymnu. 10 listopada 2021 r. cała społeczność Szkoły zebrała się w sali gimnastycznej, by o godz. 11,11 odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego. Uroczystość przygotowała pani Magdalena Majewska.
Filmowanie i montaż - Józef Myszkowski.

link do filmu ----- https://www.youtube.com

🍁🍂 Prace nagrodzone i wyróżnione w Konkursie fotograficznym "Jesień z Książka w tle" 🍂🍁

GALERIA

Podsumowanie konkursu „Jesień z książką w tle"

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Kikole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i fotograficznego pt. „Jesień z książką w tle ".
Posiedzenie Komisji oceniającej odbyło się w dniu 8 listopada 2021 r. Komisja obradowała w składzie: Aneta Falkowska, Maria Florkowska, Zofia Kostrzewska i Elżbieta Zarębska, która stwierdziła, że na Konkurs plastyczny wpłynęło 37 prac, a na fotograficzny 31. Konkursy adresowane był do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Kikół. Przy ocenie, jury brało pod uwagę samodzielność wykonania pracy, zgodność z tematem, staranność wykonania, oryginalne podejście do tematu oraz ogólne wrażenie artystyczne.
W wyniku oceny i analizy prac Komisja ustaliła następujące wyniki konkursu:
Konkurs plastyczny:
Kategoria kl. „0”
I miejsce: Igor Lewandowski, Szkoła Podstawowa w Ciełuchowie,
II miejsce: Joanna Lisiecka, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kikole,
III miejsce: Maciej Pawłowski, Szkoła Podstawowa w Ciełuchowie,
Oraz wyróżnienia : Wiktoria Kopczyńska

Kategoria kl. 1-3
I miejsce: Lena Trzcińska, Szkoła Podstawowa w Ciełuchowie,
II miejsce: Dominika Gajewska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kikole,
III miejsce: Mikołaj Rogalski, Szkoła Podstawowa w Ciełuchowie,
Oraz wyróżnienia : Patryk Okonkowski, Szkoła Podstawowa w Zajeziorzu, Kacper Lisiecki, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kikole, Zuzanna Wachowska, Szkoła Podstawowa w Woli, Antoni Majewski, Szkoła Podstawowa w Zajeziorzu.

Konkurs fotograficzny:
I miejsce: Karina Kęprowska, Szkoła Podstawowa w Zajeziorzu,
II miejsce: Wojciech Bonowicz , Szkoła Podstawowa w Zajeziorzu,
III miejsce: Wiktoria Witkowska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kikole,
Kinga Dobrowolska, Szkoła Podstawowa w Zajeziorzu,
Oraz wyróżnienia : Kwiatkowski Jakub, Szkoła Podstawowa w Ciełuchowie, Dobrowolski Michał, Szkoła Podstawowa w Zajeziorzu, Sobolewska Helena, Szkoła Podstawowa w Zajeziorzu, Sobolewski Bartosz, Szkoła Podstawowa w Zajeziorzu, Kalinowski Jakub, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kikole.


Laureaci konkursu zostaną powiadomieni o terminie i miejscu wręczania nagród drogą telefoniczną lub pocztą e-mail. Z uwagi na rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa nie będzie tradycyjnego, uroczystego wręczenia nagród laureatom. Uczestnicy będą odbierać nagrody indywidualnie, pojedynczo w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Kikole z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa przewidzianych do stosowania w okresie pandemii.

Nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy, pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a nauczycielom i rodzicom za wsparcie i pomoc w przygotowaniu prac.

Wójt Gminy Kikół, Ośrodek Kultury Gminy Kikół oraz Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kikole zapraszają 11 listopada 2021 roku na uroczyste obchody 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Część 1 - Msza Święta za Ojczyznę w kościele pw. Św. Wojciecha w Kikole, montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kikole.

link -------https://www.youtube.com/

Część 2 - Uroczystości pod Pomnikiem. Odśpiewanie hymnu państwowego, okolicznościowe wystąpienia, składanie kwiatów i zniczy, przekazanie łodzi dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kikole i jej poświęcenie.

link -------https://www.youtube.com

Zdjęcia i prezentacja - Józef Myszkowski.

poniedziałek, 15 listopad 2021 14:26

zapraszamy do teatru

Strona 1 z 119