środa, 10 maj 2023 14:12

Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych Usługi transportu door-to-door na terenie Gminy Kikół

Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych Usługi transportu door-to-door na terenie Gminy Kikół Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych Usługi transportu door-to-door na terenie Gminy Kikół fot. GOPS Kikół

Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych

 

Usługi transportu door-to-door na terenie Gminy Kikół

 

Wójt Gminy Kikół informuje, że w związku z pozyskanym dofinansowaniem od 1 marca 2022 roku uruchamia bezpłatną usługę transportową door-to-door dla mieszkańców gminy Kikół,  którzy:

- ukończyli 18 rok życia i mają trudności w samodzielnym przemieszczaniu się np. ze względu na ograniczoną sprawność (w tym poruszające się na wózkach inwalidzkich, o kulach, niewidome, słabo widzące i itp.)
- posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ( lub równoważne),
- lub nie posiadające takiego orzeczenia ( w szczególności osoby mające trudności w poruszaniu się) oraz ze względu na wiek i stan zdrowia.


Osoba z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności będzie mogła skorzystać z usługi wraz z  asystentem zatrudnionym  na potrzeby projektu. Usługa transportowa zabezpiecza potrzeby mobilne w obszarze aktywizacji społecznej, zdrowotnej  i kulturalnej. Dzięki usłudze dotarcie do urzędów,  lekarzy orzeczników, specjalistów i na turnusy rehabilitacyjne stanie się prostsze.


Osoby zainteresowane proszone są o kontakt:


dzwoniąc pod numer telefonu: 54 289-46-70 wew.29
wysyłając maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
osobiście w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kikole, Plac Kościuszki 7a, 87-620 Kikół
Szczegółowe informacje zawarte są w Regulaminie świadczeń usług transportu door-to-door w Gminie Kikół.

Informacje o projekcie:

Gmina Kikół realizuje projekt pt.: „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 2.8 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020,


Cel projektu: ułatwienie integracji społecznej i zdrowotnej osób z potrzebami wsparcia w zakresie mobilności poprzez zapewnienie przez Gminę Kikół usług indywidualnego transportu door-to-door.

Planowane efekty: ograniczenie zjawiska wykluczenia w zakresie mobilności mieszkańców Gminy Kikół, którzy ze względu na wiek czy niepełnosprawność nie mogą w pełni samodzielnie uczestniczyć w życiu społecznym.

Okres realizacji projektu: od 01.10.2021 do 31.03.2023

 

Okres realizacji usługi transportowej door-to-door w okresie trwałości – 18 m-cy tj. od 01.04.2023 do 30.09.2024r.

Całkowita wartość projektu: 377 170,00 zł

Dofinansowanie ze środków UE: 317 878,88 zł

 

Pliki do pobrania:

 

Zarządzenie nr 30/2023 - Regulamin świadczenia usługi door-to-door na terenie Gminy Kikół

 

Oświadczenie o potrzebie wsparcia w zakresie mobilności.

 

Formularz zlecenia przewozu w ramach usługi transportowej door -to-door wraz z klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych.

 

Formularz do składania skarg /reklamacji w zakresie realizacji usługi transportowej door-to-door.

 

Ankieta satysfakcji użytkowników/użytkowniczek usługi transportowej door-to-door.