poniedziałek, 13 listopad 2023 07:22

Kikół upamiętnił 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości! Zdjęcia z uroczystości 2023

Dzień Niepodległości 2023 w Kikole Dzień Niepodległości 2023 w Kikole fot. Małgorzata Chojnicka

Rozpoczęto tradycyjnie mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pod wezwaniem świętego Wojciecha. Podczas części artystycznej pieśni patriotyczne zaśpiewali młodzi mieszkańcy gminy – zwycięzcy II. Gminnego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Śpiewamy dla Niepodległej”, zorganizowanego przez Ośrodek Kultury Gminy Kikół. Zrobiło się wyjątkowo wzruszająco, szczególnie za sprawą piosenki „Szary mundur”. Niejednemu zakręciła się w oku łza wzruszenia.

Następnie uczestnicy uroczystości z licznym udziałem pocztów sztandarowych przeszli pod pomnik w centrum, gdzie przybyłe delegacje złożyły kwiaty. Reprezentowane były placówki oświatowe, organizacje społeczne, Ochotnicze Straże Pożarne, władze samorządowe szczebla gminnego i powiatowego. Głos zabrał wójt Józef Predenkiewicz, który podziękował wszystkim za udział w tej patriotycznej uroczystości. Była to piękna uroczystość, która zgromadziła wielu mieszkańców gminy.

link do galerii https://lipno.naszemiasto.pl/kikol-upamietnil-105-rocznice-odzyskania-przez-polske/ga/c1-9518453/zd/85998867

Tekst i zdjęcia Małgorzata Chojnicka

źródło: https://lipno.naszemiasto.pl/kikol-upamietnil-105-rocznice-odzyskania-przez-polske/ar/c1-9518453