środa, 30 wrzesień 2020 09:37

Komunikat Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Lipnie

na zdjęciu herb powiatu lipnowskiego, napis komunikat Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Lipnie na zdjęciu herb powiatu lipnowskiego, napis komunikat Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Lipnie fot. lipnowski.powiat.pl

 KOMUNIKAT STAROSTY LIPNOWSKIEGO - SZEFA POWIATOWEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO W LIPNIE z dnia 29.09.2020 r.

Starosta Lipnowski, po powzięciu informacji w dniu 28.09.2020r. o zwiększającej się liczbie zachorowań na SARS-CoV-2 w powiecie lipnowskim, podjął decyzję o zwołaniu posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Lipnie. Posiedzenie, podczas którego omówiono bieżącą sytuację epidemiologiczną związaną z nawrotem pandemii odbyło się dziś (29.09.2020r. - wtorek).

W ostatnim czasie na terenie powiatu lipnowskiego pojawiło się kilka ognisk zachorowań na koronawirusa, dlatego Starosta zwraca się do mieszkańców z gorącym apelem o wstrzemięźliwość w organizowaniu spotkań i braniu udziału w imprezach skupiających większą ilość osób. Prosi o zachowanie ścisłego reżimu sanitarnego, przestrzeganie zasad ostrożności w kontaktach międzyludzkich i stosowanie dystansu społecznego. Jeśli niemożliwe jest zachowanie dystansu społecznego to występuje obowiązek zakrywania ust i nosa, również na zewnątrz obiektów.

Pamiętajmy, że stosowanie się do zaleceń ma za zadanie chronić nas, naszych najbliższych oraz osoby przebywające w naszym otoczeniu przed niebezpieczeństwem zarażenia się wirusem SARS-CoV-2. Odpowiedzialne zachowanie ustrzeże nas przed ewentualnym zarażeniem, a także wpłynie na ograniczenie rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa.

Bądźmy świadomi występującego zagrożenia i wspólnie dbajmy o nasze bezpieczeństwo.