piątek, 26 październik 2018 11:26

Znamy zwycięski projekt muralu w Kikole

{pgslideshow id=516|width=640|height=480|delay=3000|image=L}

 W czwartek 25 października br. zebrała się Komisja Konkursowa powołana przez Dyrektora Ośrodka Kultury Gminy Kikół w składzie: ks. Marek Mrówczyński, Małgorzata Rzepczyńska, Agnieszka Kocińska i Justyna Zakrzewska. Otworzono nadesłane prace na projekt kikolskiego muralu, po czym Komisja przystąpiła do wyboru projektu muralu nawiązującego do upamiętnienia 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Spośród 8 nadesłanych projektów, jednogłośnie został wybrany projekt autorstwa Adama Falkowskiego. Wyróżnienie za swój projekt otrzymała Katarzyna Nadrowska.

Nagroda Wójta Gminy Kikół o wartości 500 zł otrzymuje Adam Falkowski z Kikoła.
Wyróżnienia Ośrodka Kultury Gminy Kikół otrzymują:
- Katarzyna Nadrowska z Kikoła (nagroda o wartości 200 zł),
- Anna Olszewska z Lipna (nagroda o wartości 100 zł),
- Kamila Wieczyńska z Moszczonnego (nagroda o wartości 50 zł).
Dziękujemy za udział i gratulujemy. Prace będzie można zobaczyć na wystawie podczas akademii z okazji 100 - lecia niepodległości. 
Konkurs został zorganizowany przez Ośrodek Kultury Gminy Kikół, przy współpracy z Wójtem Gminy Kikół i ks. kan. Markiem Mrówczyńskim.
Mural zostanie wykonany na ścianie szczytowej budynku przy ul. Sienkiewicza (skrzyżowanie ulicy Sienkiewicza i ul. Świętojańskiej) należącego do parafii pw. Św. Wojciecha w Kikole.

(K.K.)