wtorek, 10 wrzesień 2019 12:21

AKCJA NARODOWEGO CZYTANIA

NC 4

06 września po raz kolejny nasza szkoła czynnie włączyła się w akcję NARODOWEGO CZYTANIA. W tym roku Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej do akcji zaproponował utwory Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Władysława Stanisława Reymonta, Henryka Rzewuskiego, Brunona Schulza, Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego – zbiór ten zatytułowany jest: „NOWELE POLSKIE” Pomimo niewielkich rozmiarów dzieła te zawierają treści uniwersalne, a ich wspólnym mianownikiem jest polskość, co czyni je po prostu niepowtarzalnym.

Dzięki tej akcji, która popularyzuje czytelnictwo oraz udowadnia, że piękno literatury posiada niezwykłą moc, która jednoczy wokół wspólnych celów jak i wartości w naszej szkole, we wspólnym czytaniu spotykają się nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice jak i uczniowie oraz zaproszeni goście.

TEKST: M. Detmer

ZDJĘCIA: K.Grzondzielewska

Więcej w tej kategorii: « Zapraszamy INFORMACJA »