wtorek, 10 wrzesień 2019 12:26

Przerwany marsz…

PM 2

02.09.2019 roku w naszej szkole, w rocznicę wybuchu wojny, odbyła się akcja z inicjatywy Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej RP pn. „Przerwany marsz…”

Była ona próbą podziękowania pokoleniu Dzieci Wojny za to co zrobiło dla Polski. Polskie Dzieci Wojny to nasze Babcie i nasi Dziadkowie, osoby urodzone przed zakończeniem II wojny światowej (8.05.1945 r.) - ostatni świadkowie tamtych tragicznych dni. Niech to podziękowanie wybrzmi od całego Narodu polskiego. Nie możemy doprowadzić do sytuacji, żeby ta historia przebrzmiała, lecz aby stale trwała w tkance życia społecznego i obejmowała tętno kolejnych generacji Polaków świadomych dziedzictwa pokoleń. Dlatego to spotkanie było symbolicznym dokończeniem przerwanego przez wybuch II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży.

Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn i wysłuchaliśmy przygotowany montaż słowno- muzyczny. Patriotyzmu uczymy od najmłodszych lat.

TEKST: M. Makoś

ZDJĘCIA: J. Jagielski

Więcej w tej kategorii: « Zapraszamy AKCJA NARODOWEGO CZYTANIA »