poniedziałek, 10 czerwiec 2019 20:08

VIII GMINNY KONKURS BANKOWY

{pgslideshow id=603|width=640|height=480|delay=3000|image=L}

W dniu 5.06.2019r. r. w Szkole Podstawowej im Ireny Sendlerowej w Woli odbyła się VIII edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Bankowości pod patronatem Kujawskiego Banku Spółdzielczego w Aleksandrowie Kujawskim. Celem konkursu jest niezmiennie od ośmiu lat popularyzacja wiedzy o bankowości spółdzielczej, wdrażanie uczniów do systematycznego oszczędzania oraz pogłębianie umiejętności matematycznych związanych z bankowością.

W konkursie wzięły udział trzyosobowe zespoły ze szkół podstawowych gminy Kikół: Kikoła, Zajeziorza i Woli. Uczestnicy wykazali się wiedzą z zakresu: historii bankowości, terminologii bankowej, znajomości języka angielskiego w bankowości, obliczania odsetek, rat kredytowych, kapitalizacji odsetek przy różnych formach lokat oraz umiejętnościami plastycznymi. Zwycięzcami zostali: Ewelina Wójcik, Natalia Kuraśkiewicz ze szkoły z Woli oraz Malwina Ziółkowska z Kikoła.

Serdecznie dziękujemy Prezesowi KBS Panu Józefowi Szmelterowi i dyrektorowi oddziału w Kikole Pani Annie Lipińskiej za udział w konkursie oraz ufundowanie nagród.