wtorek, 19 marzec 2024 07:54

🐰🐣 Spotkanie wielkanocne z mieszkańcami miasta i gminy Kikół 🐰

🐰🐣 Spotkanie wielkanocne z mieszkańcami miasta i gminy Kikół 🐰 🐰🐣 Spotkanie wielkanocne z mieszkańcami miasta i gminy Kikół 🐰 fot. OKGK

W sobotę 16 marca br. w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kikole odbyło się coroczne spotkanie wielkanocne z mieszkańcami miasta i gminy Kikół, na które zaprosili mieszkańców Burmistrz, Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Wielkanoc to najważniejsza i najstarsza uroczystość chrześcijańska, to wyjątkowy czas, w którym obrzędy religijne splatają się z tradycją ludową. Przez wieki powstało wiele obrzędów i zwyczajów związanych z tymi Świętami, z których wiele przetrwało do dnia dzisiejszego.
Święta Wielkanocne są bardzo radosnym, rodzinnym czasem, pełnym tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodym pokoleniom. Dlatego tuż przed Wielkanocą Burmistrz Kikoła – Józef Predenkiewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej – Jacek Sadowski oraz Kierownik GOPSu – Joanna Małecka wraz z zaproszonymi gośćmi spotykają się ze starszymi, niepełnosprawnymi oraz samotnymi mieszkańcami naszego miasta oraz gminy.
Blisko 500 osób zebrało się w na hali sportowej ZSP w Kikole, by wspólnie przeżyć ten piękny czas, który przygotowuje nas do nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Po życzeniach Burmistrza Kikoła, Starosty Lipnowskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kikole przyszedł czas na błogosławieństwo pokarmów, którego dokonał ojciec Jan Gruza z klasztoru Ojców Karmelitów w Oborach. Na stole nie brakowało świątecznych specjałów – żurku, białej kiełbasy, jajek i wielkanocnych ciast.
Burmistrz Kikoła serdecznie podziękował wszystkim, którzy przyczynili się, by tak liczne grono mieszkańców mogło spotkać się tego dnia, w tak uroczystym, świątecznym czasie. To piękne chwile, które należy pielęgnować oraz podtrzymywać tradycję, która jest tak ważna dla naszego miasta i gminy oraz jej mieszkańców. Na zakończenie spotkania każdy otrzymał drobny upominek na święta od Starosty Lipnowskiego - Krzysztofa Baranowskiego.

🐣 Fotorelacja część I 🐰🐣 link https://www.facebook.com/photo/?fbid=812675634227379&set=pcb.812678547560421

 🐣 Fotorelacja część II 🐰🐣 link https://www.facebook.com/photo/?fbid=812678964227046&set=pcb.812679610893648