poniedziałek, 11 wrzesień 2023 09:03

INFORMACJA DOTYCZĄCA ZGŁASZANIA KANDYDATÓW DO SKŁADÓW OBWODOWYCH KOMISJI WYBORCZYCH W WYBORACH DO SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ I DO SENATU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ZARZĄDZONYCH NA DZIEN 15 PAŹDZIERNIKA 2023 R.

INFORMACJA DOTYCZĄCA ZGŁASZANIA KANDYDATÓW DO SKŁADÓW OBWODOWYCH KOMISJI WYBORCZYCH W WYBORACH DO SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ I DO SENATU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ZARZĄDZONYCH NA DZIEN 15 PAŹDZIERNIKA 2023 R. INFORMACJA DOTYCZĄCA ZGŁASZANIA KANDYDATÓW DO SKŁADÓW OBWODOWYCH KOMISJI WYBORCZYCH W WYBORACH DO SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ I DO SENATU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ZARZĄDZONYCH NA DZIEN 15 PAŹDZIERNIKA 2023 R. fot. Internet

INFORMACJA DOTYCZĄCA ZGŁASZANIA KANDYDATÓW DO SKŁADÓW OBWODOWYCH KOMISJI WYBORCZYCH W WYBORACH DO SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ I DO SENATU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ZARZĄDZONYCH NA DZIEŃ 15 PAŹDZIERNIKA 2023 R.

 

Zasady zgłaszania kandydatów do składów obwodowych komisji wyborczych reguluje uchwała nr 11/2019 Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 27 lutego 2019 r. (M.P. 2019 poz.338 ze zmianami) w sprawie powoływania obwodowych komisji wyborczych w obwodach głosowania utworzonych w kraju, w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz do Parlamentu Europejskiego.

Zgodnie z Kalendarzem wyborczym termin na zgłaszanie przez pełnomocników komitetów wyborczych kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych upływa 15 września 2023 r. Obwodowe komisje wyborcze powołane zostaną do dnia 25 września 2023 roku.

Zgłoszenia kandydatów na członków OKW przyjmowane będą w Urzędzie Gminy w Kikole, 87-620 Kikół, ul. Plac Kościuszki 7, pok. nr 10 (sekretariat), w godzinach pracy urzędu tj.:

poniedziałek-piątek : 715 –1515

Formularz zgłoszenia kandydatów do składów OKW dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Kikół: bip.kikol.pl.

Pełnomocnicy komitetów wyborczych lub osoby upoważnione do dokonania zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych proszeni są o wcześniejszy kontakt z Urzędem Gminy w Kikole w celu ustalenia terminu przyjęcia dokumentacji i ewentualnych uzgodnień o charakterze organizacyjnym.

Adres mailowy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt telefoniczny w sprawie przyjmowania zgłoszeń pod numerem 54 2894670.

                                                                                            

             

Małgorzata Baranowska

Pełnomocnik Wójta Gminy Kikół ds. wyborów

Wzory zgłoszeń do Obwodowych Komisji Wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 15 października 2023 r.

2023-08-30 13:16
 
  • Linkwzor_zgloszenia__wersja_edytowalna.docx
    33.11 KB
  • Linkwzor_zgloszenia__zgloszenie_indywidualne.docx
    16.64 KB