środa, 24 maj 2023 07:00

„Finał Konkursu Regionalnego o Ziemi Dobrzyńskiej”.

„Finał Konkursu Regionalnego o Ziemi Dobrzyńskiej”- zdjęcie z konkursu „Finał Konkursu Regionalnego o Ziemi Dobrzyńskiej”- zdjęcie z konkursu fot. UG Kikół
W piątek 19 maja w Świetlicy Wiejskiej w Kikole odbył się finał „Konkursu Regionalnego o Ziemi Dobrzyńskiej” organizowany dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Projektodawcą całego wydarzenia było Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej w Dobrzyniu nad Wisłą przy współpracy z Gminą Kikół.
Po przeprowadzonych eliminacjach na poziomach gminnych do wielkiego finału zakwalifikowało się pięć reprezentacji ze szkół podstawowych oraz 3 reprezentantów ze szkół ponadpodstawowych.
Uczestnicy wykazali się bardzo dużą wiedzą o Ziemi Dobrzyńskiej, odpowiadając szczegółowo na pytania, które swym zakresem obejmowały zagadnienia dotyczące min: wiedzy historycznej, podziału administracyjnego, wybitnych postaci, wiedzy o zabytkach, znajomości rozpoznawania danych przedmiotów.
Najlepszą okazała się reprezentacja szkoły podstawowej z Czernikowa, zdobywając 21,5 pkt. Drugie miejsce należało do szkoły podstawowej z Obrowa, trzecie miejsce należało do drużyny ze szkoły podstawowej z Woli (naszych reprezentantów), czwarte miejsce zajęła reprezentacja ze szkoły podstawowej z Wólki, a na piątym miejscu uplasowała się reprezentacja szkoły podstawowej z Maliszewa.
W kategorii szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce zajął reprezentant szkoły nr 2 z Golubia-Dobrzynia, drugie należało do reprezentanta szkoły z Czernikowa.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a miłośnikom historii życzymy dalszego zgłębiania wiedzy oraz rozbudzania zainteresowań i pasji.