środa, 24 maj 2023 07:03

III Papieski Rajd Rowerowy. Na dwóch kółkach uczcili pamięć świętego Jana Pawła II.

III Papieski Rajd Rowerowy. Na dwóch kółkach uczcili pamięć świętego Jana Pawła II. - zdjęcie z rajdu III Papieski Rajd Rowerowy. Na dwóch kółkach uczcili pamięć świętego Jana Pawła II. - zdjęcie z rajdu fot. Józef Myszkowski
20 maja odbył się III Papieski Rajd Rowerowy. W piękną, słoneczną sobotę uczestnicy mieli do pokonania trasę liczącą 27 km, która wiodła przez miejscowości Konotopie-Sumin-Trutowo-Kikół. Na starcie oprócz mieszkańców gminy Kikół zameldowali się rowerzyści z Chrostkowa, Lipna, Włocławka, Steklina, Jankowa, Trzebiegoszcza, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkową kamizelkę odblaskową.
W połowie trasy przy klasztorze w Trutowie zorganizowano przerwę na posiłek regeneracyjny gdzie Dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Kikół Pani Aneta Falkowska podziękowała policji i straży za zabezpieczenie całej trasy oraz wręczyła wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy i przypinki.
Organizacja rajdu miała na celu popularyzację jazdy na rowerze jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu oraz stwarzanie warunków do mobilnego wypoczynku dla całej rodziny, propagowanie zdrowego trybu życia, integracji społeczności lokalnej, propagowanie zasad ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim uczczenie 103. rocznicy urodzin polskiego papieża Św. Jana Pawła II.
Organizatorem wydarzenia był Ośrodek Kultury Gminy Kikół, przy współudziale Urzędu Gminy w Kikole, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kikole, Uczniowskiego Klubu Sportowego ”ALFA” w Kikole oraz Stowarzyszenia Kultury i Rekreacji SYRENKA w Kikole. O bezpieczeństwo na trasie przejazdu zadbali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie oraz Posterunku Policji w Kikole.
Dziękujemy za obecność naszym mediom oraz fotoreporterom – Panu Józefowi Myszkowskiem, Małgorzacie Chojnickiej, Adamowi Falkowskiemu oraz Kacprowi Falkowskiemu.
 
 
tekst J.F. M. CH.
foto I.B. Józef Myszkowski