wtorek, 07 luty 2023 10:03

Z występem na Dzień Babci i Dziadka pojechali do „Koniczynki” w Suminie

Z występem na Dzień Babci i Dziadka pojechali do „Koniczynki” w Suminie Z występem na Dzień Babci i Dziadka pojechali do „Koniczynki” w Suminie fot. Małgorzata Chojnicka

Środowiskowy Dom Samopomocy „Koniczynka” w Suminie w gm. Kikół odwiedzili uczniowie klasy IIIa wraz ze swoją wychowawczynią Ewą Góralską z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kikole. Osobom tam przebywającym zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przygotowany specjalnie na Dzień Babci i Dziadka.

Środowiskowy Dom Samopomocy „Koniczynka” w Suminie w gm. Kikół odwiedzili uczniowie klasy IIIa wraz ze swoją wychowawczynią Ewą Góralską z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kikole. Osobom tam przebywającym zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przygotowany specjalnie na Dzień Babci i Dziadka. Atutem ich występu była starannie przygotowana scenografia i kostiumy. Wystawili baśń Janiny Porazińskiej „O dwunastu miesiącach”, a następnie śpiewali wesołe piosenki. Było radośnie i z humorem. Na przygotowania musieli poświęcić dużo czasu, bo wypadli rewelacyjnie. Trzecioklasistów nagrodzono gorącymi brawami, bo to była wyjątkowo miła niespodzianka. W imieniu wszystkich podziękowała im kierownik Iwona Rempuszewska, która obdarowała ich łakociami.
W „Koniczynce” przebywają osoby ze schorzeniami o charakterze psychicznym bądź neurologicznym. Uczestnicy są m.in. po przebytych udarach, z autyzmem, z chorobą Alzheimera. Piękną baśń, w której dobro zwyciężyło, a zło zostało srodze ukarane obejrzeli z przyjemnością.

galeria link :https://lipno.naszemiasto.pl/z-wystepem-na-dzien-babci-i-dziadka-pojechali-do-koniczynki/ga/c5-9196025/zd/79271309

tekst : https://lipno.naszemiasto.pl/z-wystepem-na-dzien-babci-i-dziadka-pojechali-do-koniczynki/ar/c5-9196025