wtorek, 15 listopad 2022 07:19

IV Kikolski Bieg dla Niepodległej

IV Kikolski Bieg dla Niepodległej IV Kikolski Bieg dla Niepodległej fot. OKGK
Upamiętniając 104. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości Ośrodek Kultury Gminy Kikół przy współudziale z Kujawsko-Pomorskim Zrzeszeniem LZS w Toruniu pod patronatem Wójta Gminy Kikół, zorganizował „IV Kikolski Bieg dla Niepodległej” .
Bieg odbył się w piątek 11 listopada br. W popołudniowym biegu ulicami Kikoła udział wzięło 96 zawodników. Uczestnikami były całe rodziny, młodsi oraz starsi miłośnicy biegania. Tegoroczny dystans to 1918 m.
Przed rozpoczęciem zmagań, zawodnicy oraz kibice stanęli do pamiątkowego zdjęcia z flagą biało-czerwoną. Jako pierwsi trasę pokonali najmłodsi biegacze w wieku od 9 do 14 lat. Następnie pobiegli dorośli. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, a dla najlepszych przygotowano nagrody, które wręczyli Wójt Gminy Kikół Józef Predenkiewicz wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Jackiem Sadowskim. Była także niespodzianka dla najstarszego zawodników, którym był Pan Wojciech z Lipna.
Wyniki IV Bieg dla Niepodległej w Kikole:
Kategoria 9-14 lat - dziewczynki
1. Roksana Kopczyńska
2. Anna Orylska
3. Julia Falszewska
Kategoria 9-14 lat – chłopcy
1. Jakub Goździkowski
2. Hubert Predenkiewicz
3. Cezary Gracyk
Kategoria kobiety od 15 lat
1. Bartosz Mariola
2. Wioleta Kucharska
3. Marzena Marcinkowska
Kategoria mężczyźni od 15 lat
1. Adrian Wysocki
2. Piotr Hejza
3. Marek Kucharski
Dziękujemy zawodnikom za udział w biegu, a kibicom za doping i obecność.
IV Kikolski Bieg dla Niepodległej nie mógłby dojść do skutku, gdyby nie zaangażowanie i pomoc wielu ludzi, którym w tym miejscu składam słowa uznania i podziękowania. Serdeczne podziękowania kierujemy do Policji z KPP w Lipnie oraz PP w Kikole, druhów z OSP w Kikole, Moszczonnem, Grodzeniu i KOSP za pomoc w zabezpieczeniu trasy, a także pracownikom Urzędu Gminy w Kikole za pomoc w zorganizowaniu spotkania. Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kikole za ufundowanie kamizelek i elementów odblaskowych, które otrzymali uczestnicy biegu, dzięki którym promowaliśmy akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".
Dziękujemy Pani Małgorzacie Chojnickiej, Panom Adamowi Falkowskiemu, Józefowi Myszkowskiemu i Kacprowi Falkowskiemu za uwiecznienie naszych uroczystości.