wtorek, 15 listopad 2022 07:16

Gminne Obchody Święta Niepodległości Kikół 2022 r.

Gminne Obchody Święta Niepodległości Kikół 2022 r. Gminne Obchody Święta Niepodległości Kikół 2022 r. fot. OKGK
11 listopada to szczególny dzień dla każdego Polaka patrioty. „Nic nie jest nam dane raz na zawsze, dotyczy to także wolności. Wolność trzeba ciągle zdobywać, Ciągle o nią walczyć”. Święty Jan Paweł II tak mówił o wolności. Pomni tych słów a także historii naszego kraju dokładamy starań, by każdy kolejny dzień był świadectwem naszej troski o Ojczyznę.
Główne uroczystości upamiętniające 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się 11 listopada 2022 roku poranną Mszą Świętą w kościele pw. Św. Wojciecha w Kikole w intencji Ojczyzny, celebrowaną przez ks. kan. Marka Mrówczyńskiego. Po liturgii uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kikole zaprezentowali patriotyczny montaż słowno-muzyczny.
Po zakończonym nabożeństwie, wszyscy uczestnicy przeszli pod pomnik w centrum Kikoła. Udział w uroczystościach wzięli przedstawiciele władz samorządu Powiatu Lipnowskiego, władze Gminy Kikół, Radni i Sołtysi Gminy Kikół, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, a także mieszkańcy Gminy Kikół.
Aby uczcić Święto Niepodległości, a jednocześnie uświadomić wszystkim, że nie zatrze się wśród nas znajomości ważnych dla Polski wydarzeń historycznych, poszczególne delegacje złożyły kwiaty i oddały hołd tym, którzy dla niepodległości poświęcili życie. Na zakończenie obchodów Wójt Gminy Kikół Józef Predenkiewicz podziękował za udział wszystkim przybyłym do Kikoła na wspólne świętowanie i zaprosił na ciepły poczęstunek.