poniedziałek, 13 czerwiec 2022 08:05

XX Dobrzyński Plener Malarski

XX Dobrzyński Plener Malarski XX Dobrzyński Plener Malarski fot. Józef Myszkowski

Szkoła Podstawowa w Zajeziorzu gościła uczestników XX Dobrzyńskiego Pleneru Malarskiego, którego gospodarzem było Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej. Plener trwał dwa dni, 3 i 4 czerwca 2022 r. Jego uczestnikami były zespoły ze szkół w Czernikowie, Karnkowie, Kikole, Mazowszu, Radzikach, Węgiersku, Woli i Zajeziorzu, łącznie 45 osób.
Plener rozpoczął się w Szkole Podstawowej w Mazowszu. Na początku uczniowie malowali otoczenie szkoły i zabytkowy kościół, a w drugiej części swoje umiejętności malarskie skupili na łące i jeziorze w Kijaszkowie.
Pierwszy dzień pleneru zakończył się w Szkole Podstawowej w Zajeziorzu. Po odpoczynku i relaksie w otoczeniu pięknej przyrody, odbyło się nocne spotkanie z dworkiem Duszyńskich, spacer nad jezioro i zajęcia w terenie. Na koniec dnia zorganizowano ognisko.
W sobotę od rana uczestnicy malowali jezioro w Moszczonnem, figurę przydrożną z 1848 roku oraz kamienno - ceglany budynek folwarczny z początku XX wieku.
Plenerowi towarzyszyła wystawa prac oraz obrazów lokalnych artystów. Była piękna pogoda, a uczestnikom pleneru, którzy poznali urokliwe zakątki naszej Małej Ojczyzny dopisywały humory.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Zajeziorzu serdecznie dziękuje Panu Józefowi Predenkiewiczowi - Wójtowi Gminy Kikół, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kikole, Radzie Rodziców, Panu Dariuszowi Chrobakowi oraz opiekunom za wszelką pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego niezwykłego wydarzenia.

Tekst Józef Myszkowski

Zdjęcia Dariusz Chrobak oraz Józef Myszkowski

Galeria