piątek, 08 kwiecień 2022 07:28

„Jubileusz 50 -lecia Pożycia Małżeńskiego”

„Jubileusz 50 -lecia Pożycia Małżeńskiego” „Jubileusz 50 -lecia Pożycia Małżeńskiego” fot. UG Kikół

„Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas, gdy kocha się na zawsze w radości i smutku bez względu na dobry czy zły los.”
(św. Jan Paweł II)
06.04.2022 r. w świetlicy wiejskiej w Kikole, miało miejsce uroczyste wydarzenie, obchodzony był „Jubileusz 50 -lecia Pożycia Małżeńskiego” sześciu par z terenu naszej gminy.
Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, lecz Złote Gody są rocznicą niezwykłą, tak jak niezwykli są ludzie, którzy wspólne przeżyli pół wieku.
Podczas uroczystości zostały wręczone Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i Legitymacje przyznane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w dowód uznania, szacunku i trudu włożonego w trwałość małżeństwa. Uroczystego aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Kikół Pan Józef Predenkiewicz w obecności Zastępcy Wójta Gminy Pani Małgorzaty Baranowskiej, Przewodniczącego Rady Gminy Kikół Pana Jacka Sadowskiego i Kierownika USC Pana Jacka Wilkanowskiego.
Wójt Gminy Kikół oraz Przewodniczący Rady Gminy Kikół przywitali przybyłych gości. Wyrazili swoją wdzięczność, podziw oraz szacunek doceniając fakt, że wbrew wszelkim przeciwnościom losu, pary te, dochowały przysięgi małżeńskiej, złożonej ponad pięćdziesiąt lat temu.
Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zostały przyznane dla następujących par:
Choromańska Kordula i Choromański Henryk z Kikoła
Górzyńska Barbara i Górzyński Romuald z Moszczonnego
Maćkiewicz Janina i Maćkiewicz Kazimierz z Dąbrówki
Pawłowska Krystyna i Pawłowski Karol z Boguchwały
Stańczyk Alicja i Stańczyk Stanisław z Kikoła
Świdurska Krystyna i Świdurski Kazimierz z Kikoła
Na szanownych gości czekał słodki poczęstunek oraz symboliczne kwiaty.
Drogim Jubilatom z okazji tak pięknego jubileuszu małżeństwa jeszcze raz składamy serdeczne życzenia zdrowia i szczęścia na dalsze wspólne lata.

GALERIA - link --https://www.facebook.com/gminakikol