poniedziałek, 25 październik 2021 08:01

Wyjazd do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej — Książnica Kopernikańska. Filia nr 12 w Toruniu.

Wyjazd do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej — Książnica Kopernikańska. Filia nr 12 w Toruniu. Wyjazd do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej — Książnica Kopernikańska. Filia nr 12 w Toruniu. fot. UG Kikół

Chcąc rozbudzić zainteresowania czytelnicze wśród dzieci, Gminna Biblioteka Publiczna w Kikole wspólnie ze Szkoła Podstawową w Ciełuchowie, 21 października br. zorganizowała wyjazd do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej — Książnica Kopernikańska. Filia nr 12 w Toruniu. Spotkaliśmy się z ciepłym i życzliwym powitaniem pracowników biblioteki. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przyglądali się książkom i czasopismom znajdującym się na półkach, a szczególnie książeczkom dla dzieci. Dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tak wielkiego księgozbioru. Pani bibliotekarka opowiedziała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się w bibliotece. Mali czytelnicy z uwagą wysłuchali przeczytanego przez panią bibliotekarkę wiersza o domu, rodzinie i miłości. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od pani pamiątkowe zakładki. Spotkanie odbywało się w miłej atmosferze i dostarczyło dzieciom wielu wrażeń.
W dalszej części naszego wyjazdu wybraliśmy się na bardzo ciekawą wycieczkę do Ogrodu Zoobotaniczego w Toruniu.
Celem wycieczki było zapoznanie dzieci ze światem zwierząt i roślin oraz czerpanie pozytywnych wrażeń z kontaktu z przyrodą.
Zwiedzając ogród zoobotaniczny, uczniowie poznali wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Bardzo wesoło było w akwarium, „strasznie” w terrarium, ciekawie na wybiegu niedźwiedzia, alpak, kangurów, a śmiesznie z surykatkami. Wielką atrakcją dla uczestników była ptaszarnia, gdzie mogliśmy zobaczyć piękne papugi i tukana.
Każda wycieczka jest także doskonałą okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej.
Dzieci zadowolone i pełne wrażeń wróciły do domu.

źródło : https://www.facebook.com/okgkikol/