wtorek, 28 wrzesień 2021 07:59

Dzień Pieczonego Ziemniaka

Dzień Pieczonego Ziemniaka Dzień Pieczonego Ziemniaka fot. OKGK

W niedziele 26 września 2021 r. na terenie ścieżki edukacyjnej przy jeziorze kikolskim obchodziliśmy „Dzień Pieczonego Ziemniaka”. Organizatorami wydarzenia byli Ośrodek Kultury Gminy Kikół, Urząd Gminy w Kikole oraz Stowarzyszenie Kultury i Rekreacji SYRENKA w Kikole.
Wrzesień to pierwszy jesienny miesiąc, to czas prac w ogrodzie , sadach i na polu, a także czas, gdy tradycyjnie robi się wykopki. To właśnie ziemniak stał się motywem przewodnim „Dnia Pieczonego Ziemniaka”. W przygotowaniu wydarzenia mieli także swój udział Państwo Marzena i Andrzej Spytek , którzy podarowali nam ziemniaki, dynie oraz wiele innych warzyw, aby przygotować zarówno potrawy, jak i tematyczne dekoracje.
W wyjątkowo ciepłe i słoneczne wrześniowe popołudnie bawiono się przednio. Przygotowano mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i nieco starszych uczestników wydarzenia. Darczyńcy oraz pracownicy urzędu i ośrodka zadbali o doskonały poczęstunek. Degustowano przede wszystkim potrawy z ziemniaków - placki ziemniaczane, ziemniaczane świderki, zupę dyniową, babeczki z dyni oraz swojski chlebek. Impreza była dniem pieczonego ziemniaka, więc nie mogło zabraknąć ziemniaków z ogniska oraz kiełbasek z grilla.
Dzień ziemniaka nie mógł się obyć bez tematycznych konkursów i zabaw. Najmłodsi próbowali swoich sił w poszukiwaniu ziemniaków zakopanych w oznaczonych poletkach, skakali w workach, był konkurs na najdłuższą ziemniaczaną obierkę, można było stworzyć własnego ziemniaczanego ludzika, quiz „zgaduj zgadula” - czyli wszystko co wiemy o ziemniakach.
Po ogromnej dawce pozytywnych emocji na zakończenie spotkania organizatorzy wręczyli uczestnikom pamiątkowe dyplomy.
Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności gminy Kikół i nie tylko.

Galeria ------ https://www.facebook.com/okgkikol/