czwartek, 16 wrzesień 2021 13:32

W Szkole Podstawowej w Kikole rozpoczął już działalność klub młodzieżowy.

W Szkole Podstawowej w Kikole rozpoczął już działalność klub młodzieżowy. W Szkole Podstawowej w Kikole rozpoczął już działalność klub młodzieżowy. fot. Małgorzata Chojnicka

W Szkole Podstawowej w Kikole rozpoczął już działalność klub młodzieżowy. To innowacyjny projekt, który został dofinansowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Jest o realizowany przez Panaceum – Omega.

W Szkole Podstawowej w Kikole wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zaczął działać klub młodzieżowy. W tym projekcie bierze udział kilkunastu uczniów, którzy w ten sposób mają nadrobić nie tylko szkolne zaległości. Teraz skupiono się na matematyce i języku angielskim. Co ciekawe, zajęcia w niczym nie przypominają lekcji. W formie zabawy i to w dodatku na świeżym powietrzu młodzi ludzie uczą się i matematyki, i angielskiego.

- Staramy się, by zajęcia były dla uczniów naprawdę atrakcyjne i w niczym nie przypominały lekcji – mówi Ewa Żuchowska, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Kikole. – Teraz staramy się w pełni wykorzystać piękną pogodę i pracujemy na świeżym powietrzu. Uczniowie na zewnątrz mierzyli obwody oraz mieli zajęcia sportowe, podczas których uczyli się języka angielskiego. Pomimo, że rok szkolny dopiero się zaczął, już widzimy pierwsze efekty naszych poczynań.

Klub młodzieżowy ma pomóc w radzeniu sobie ze szkolnymi obowiązkami uczniom, którzy z różnych powodów znajdują się w trudnej sytuacji. Codziennie po lekcjach odbywa się spotkanie, poświęcone matematyce lub językowi angielskiemu. To okazja, by odrobić zadania domowe i uporać się z tym, co sprawia problemy w nauce. Okazuje się bowiem, że można się też uczyć poprzez zabawę.

Do tego dochodzą jeszcze zajęcia z psychologiem, które odbywają się w soboty. Wówczas uczestnicy pracują w grupach czteroosobowych i jeszcze mają możliwość spotkań indywidualnych. Zapewnione są wszystkie materiały do zajęć oraz posiłki. To zupełnie inny wymiar szkolnej rzeczywistości, który powinien przynieść wymierne efekty.
Każdy z uczestników otrzymał tablet, który na pewno mu się przyda.

W ramach klubu młodzieżowego zostanie zorganizowana także wycieczka do Torunia oraz spotkanie bożonarodzeniowe. To połączenie rozrywki z nauką.

- Ustaliliśmy harmonogram zajęć w ten sposób, aby każdego dnia mieć kontakt z uczniami – kontynuuje dyrektor Ewa Żuchowska. – Nie możemy ich przeciążać, ale wystarczy godzina, by zrobić coś pożytecznego. Prowadzimy zajęcia w ten sposób, by uczestnicy nawet nie zdawali sobie sprawy, że to nauka. Mamy świetnie się bawić i uczyć jednocześnie. Gdy gramy w gry planszowe, wszystkie polecenia są po angielsku. To najlepszy sposób na naukę nowych słówek.

źródło https://lipno.naszemiasto.pl