wtorek, 27 lipiec 2021 07:12

VI Bieg Kikolski cieszył się dużym zainteresowaniem. Zdjęcia z biegu w Kikole

VI Bieg Kikolski cieszył się dużym zainteresowaniem. Zdjęcia z biegu w Kikole VI Bieg Kikolski cieszył się dużym zainteresowaniem. Zdjęcia z biegu w Kikole fot. Małgorzata Chojnicka

W niedzielę, 25 lipca odbył się VI Bieg Kikolski, zorganizowany w ramach „Sportowego Weekendu”. Biegacze zmagali się na trzech dystansach: 300 m, 1200 m i 5000 m. Na najkrótszym rywalizowały dzieci.

Nawet pięciolatki poradziły sobie z pokonaniem trasy. Wygrał Kacper Lisiecki przed Mateuszem Uzarskim i Oliwią Znaniecką. Z kolei 1200 m najszybciej przebiegł Kacper Górski. Drugie miejsce zajął Stanisław Łęgosz, a trzecie Sylwester Jasiński. Tu wystartowała tylko jedna kobieta – Roksana Kopczyńska. Dystans 5000 m zgromadził najwięcej uczestników. Wśród pań triumfowała Patrycja Jasińska przed Jolantą Rzęsiewicz i Iwoną Boryszkowską. Z panów bezkonkurencyjny okazał się Krystian Górski. Na drugim miejscu uplasował się Adrian Wysocki, a na trzecim – Marek Kucharski. Nagrody wręczali Zbigniew Sosnowski, wicemarszałek województwa oraz wójt Józef Predenkiewicz.

„Sportowy Weekend” został dofinansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

tekst: Małgorzata Chojnicka

źródło https://lipno.naszemiasto.pl