poniedziałek, 10 sierpień 2020 13:55

IV Kikolski Rajd Rowerowy 2020

zdjęcie uczestników rajdu rowerowego miejscowość Wildno zdjęcie uczestników rajdu rowerowego miejscowość Wildno fot. OKGK

Sierpniowa pogoda sprzyja wypadom rekreacyjnym. Już czwarty raz dwudziestu dwóch rowerzystów z terenu gminy Kikół i nie tylko, spotkało się w ramach IV Kikolskiego Rajdu Rowerowego, zorganizowanego przez Ośrodek Kultury Gminy Kikół oraz Urząd Gminy w Kikole.
Celem naszego wydarzenia była popularyzacja jazdy na rowerze jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu, a także integracja mieszkańców poprzez aktywny wypoczynek. To świetny pomysł, by właśnie w ten sposób spędzić weekend czy urlop. Jazda na rowerze na świeższym powietrzu to jedna z najlepszych aktywności, jaką warto sobie zafundować niezależnie od wieku. Nie tylko daje nam możliwość wypoczynku i zwiedzenia okolicy, ale także podobnie jak większość ćwiczeń fizycznych zapobiega różnym chorobom oraz poprawia złe samopoczucie.
W słoneczne niedzielne popołudnie 9 sierpnia 2020 o godz. 15:00 uczestnicy rajdu spotkali się na ul. Sienkiewicza w Kikole, gdzie zostali powitani i zapoznani z warunkami rajdu. Tu rozpoczynała się trasa rajdu. Przejeżdżaliśmy przez sołectwa Wolęcin – Grodzeń- Wildno. W Wildnie nad jeziorem rowerzyści zatrzymali się na odpoczynek wraz z poczęstunkiem, napojami, kanapkami i jabłuszkiem. Drogą powrotną odwiedziliśmy sołectwo Sikórz – Ciełuchowo- Nowopole.
Trasa rajdu rowerowego zakończyła się na stadionie przy ul. Kasztelańskiej w Kikole. Organizatorzy rajdu przygotowali tu upominki w postaci drewnianego medalu pamiątkowego dla uczestników Rajd, który zakończył się w sympatycznej atmosferze.
W rajdzie uczestniczył Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny z Lipna, który pełnił funkcję obserwatora sanitarnego i sprawował nadzór nad przestrzeganiem wprowadzonych obostrzeń sanitarnych w związku z panującą pandemią.
Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za dobrą zabawę, pracownikom Urzędu Gminy w Kikole za pomoc w zorganizowaniu naszego wydarzenia, a funkcjonariuszowi Posterunku Policji w Kikole oraz strażakom z OSP w Kikole za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników rajdu.

galeria:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3418463328193600&type=3&__tn__=-UC-R