wtorek, 28 lipiec 2020 17:57

Konkurs na "Najładniejszy Wieniec Dożynkowy 2020".

Plakat konkurs na wieniec dożynkowy Plakat konkurs na wieniec dożynkowy fot. OKGK

wieniec

fot. OKGK

Szanowni Państwo,
🌾🌻Gmina Kikół należy do rolniczych regionów naszej Małej Ojczyzny. Jedną z najstarszych tradycji, kultywowanej każdego roku jest święto plonów. Dożynki są nie tylko radością z zakończenia żniw, ale przede wszystkim są podziękowaniem za obfitość i szczęśliwe zbiory.🌻🌾

Niestety, ze względu na trwające zagrożenie epidemiczne, w którego cieniu przyszło nam żyć i pracować, zmuszeni jesteśmy zachować szczególne środki ostrożności.

🌻🌾Tegoroczne Święto Plonów w gminie Kikół odbędzie się w dniu 30 sierpnia, w kościele parafialnym pw. Św. Wojciecha w Kikole, gdzie o godz. 11:30 rozpocznie się uroczysta, dziękczynna Msza Święta za tegoroczne plony, a następnie zostanie rozstrzygnięty konkurs na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy 2020”.🌾🌻

Zwracamy się z prośbą o udział delegacji z poszczególnych sołectw, stowarzyszeń, klubów, rolników i wszystkich zainteresowanych z naszej gminy z nieco skromniejszymi wieńcami dożynkowymi i chlebem. Zależy nam, by nie zaniechać tradycyjnych obrzędów związanych z polską wsią.

Prosimy o zgłaszanie udziału delegacji z wieńcem i chlebem, pod nr telefonu (54) 289 46 70 wew. 25 lub 500 837 986 bądź dostarczając wypełnioną kartę zgłoszenia do OKGK.
W załączeniu Regulamin oraz kartę zgłoszenia.