czwartek, 14 maj 2020 12:43

W darze na setną rocznicę urodzin Jana Pawła II

magnes jp2 1

W poniedziałek (18 maja) obchodzimy setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II.
Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki zaprasza koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne działające na terenie naszego regionu, do wzięcia udziału w konkursie „Urodziny papieża w moim domu”.
 Koła Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicze Straże Pożarne !
Zachęcamy do udekorowania w poniedziałek (18 maja) flagami papieskimi, zdjęciami i kwiatami domów, budynków, podwórek, kapliczek, skwerów i ulic miejscowości, w której siedzibę ma koło gospodyń wiejskich oraz ochotnicze straże pożarne. Pozwoli to poczuć szczególną atmosferę, która towarzyszyła przyjazdom Jana Pawła II do naszego regionu (6 i 7 czerwca 1991 roku do Włocławka, 7 czerwca 1999 roku do Bydgoszczy i Torunia).
 Zdjęcia, przedstawiające dekoracje w miejscowości, w której działa KGW prosimy przesyłać do wtorku (19 maja) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule wpisując „Urodziny papieża w moim domu”. Oświadczenie, które należy podpisać i dołączyć do zgłoszenia będzie dostępne od czwartku (14 maja) na stronie internetowej www.kujawsko-pomorskie.pl).
W przypadku pytań prosimy o kontakt z Departamentem Promocji Urzędu Marszałkowskiego: tel. 56 62 18 477; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 Ochotnicze straże pożarne oraz koła gospodyń wiejskich, które przygotują najładniejsze i najwięcej barwnych dekoracji, i przystroją nimi domy, budynki, podwórka, kapliczki, skwery i ulice swoich miejscowości z okazji urodzin papieża otrzymają nagrody finansowe:
·         I miejsce – 2 000 złotych,
·         II miejsce – 1 500 złotych,
·         III miejsce – 1 000 złotych,
·         wyróżnienie – 500 złotych.

 Zapraszamy do włączenia się w jubileuszowe obchody i udział w konkursie. Niech nasze działania będą świadectwem wciąż żywej pamięci o papieżu Polaku.