poniedziałek, 29 lipiec 2019 10:57

II Sportowy Weekend w Kikole - fotorelacja

{pgslideshow id=619|width=640|height=480|delay=3000|image=L}

Organizatorami II Sportowego Weekendu w Kikole był Ośrodek Kultury Gminy Kikół przy współorganizacji Gminy Kikół, Klubu Sportowo-Rekreacyjnego „Ogończyk” Kikół oraz Stowarzyszeniu Kultury i Rekreacji „Syrenka” Kikół.  W minioną sobotę 27 lipca br. oficjalnie został oddany do użytkowania teren nad jeziorem kikolskim, które jest po rewitalizacji w ramach realizacji zadania pod nazwą „Zagospodarowanie terenu nad jeziorem Kikolskim” , który został dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego. W ramach tego zakupiono plac zabaw dla dzieci, siłownię zewnętrzną, akcesoria na boisko piłki plażowej , monitoring i oświetlenie , zakupiono toalety przenośne, ławki oraz wyposażenie sprzętu wodnego, który jest już dostępny dla mieszkańców .  W ramach II Sportowego Weekendu w Kikole odbył się kolejny

już Kikolski Turniej Piłki Siatkowej Plażowej zorganizowany przez Klub Sportowo- Rekreacyjny „Ogończyk” Kikół w którym udział wzięło 9 drużyn męskich oraz 4 drużyny damskie. Stowarzyszenie Kultury i Rekreacji „SYRENKA” w Kikole zorganizowało I Kikolski wyścig kajakowy po jeziorze Kikolskim. Ośrodek Kultury Gminy Kikół po raz piąty zorganizował Bieg Kikolski na trzech dystansach 300 m, 1200 m oraz 5 km. W biegu udział wzięło 52 uczestników . Urząd Gminy w Kikole zorganizował konkursy ekologiczne dla dzieci i młodzieży. Wszyscy uczestnicy biegu, turnieju piłki sitkowej plażowej, wyścigu czy konkursów ekologicznych zostali obdarowani pucharami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi.
Z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim sponsorom za ufundowanie upominków dla uczestników II Sportowego weekendu w Kikole. Dziękujemy funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Lipnie, Posterunku Policji w Kikole oraz Druhom OSP w Kikole za pomoc w zabezpieczeniu trasy V Biegu Kikolskiego oraz pracownikom Urzędu Gminy w Kikole za pomoc w organizacji II Sportowego Weekendu w Kikole nad jeziorem kikolskim.

Więcej w tej kategorii: « Zapraszamy Zapraszamy »