piątek, 16 listopad 2018 13:25

OBCHODY 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

OBCHODY 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM.I.SENDLEROWEJ W WOLI

{pgslideshow id=529|width=640|height=480|delay=3000|image=L}

           8 listopada 2018r. gościliśmy w naszej szkole Panią Małgorzatę Jarocińską z Bydgoszczy. Pani Małgorzata to historyk z pasją, która przedstawia gawędy historyczno-literackie. Podczas spotkania Pani Małgorzata ukazała uczniom z oddziałów 0-III historię odzyskania niepodległości Polski a później uczniom klas IV-VIII przedstawiła postać marszałka Józefa Piłsudskiego. Gawędy bardzo przybliżyły okres związany z odzyskaniem niepodległości Polski.

         9 listopada 2018r. społeczność naszej szkoły uczestniczyła w obchodach 100-lecia niepodległego Państwa Polskiego. Uczniowie wraz z wychowawcami zapalali znicze obok obelisku patronki szkoły w formie biało – czerwonej flagi.
Następnie uczestniczyliśmy w montażu słowno-muzycznym poświęconemu naszej ojczyźnie i odzyskaniu niepodległości.
     O godz. 11.11 odśpiewaliśmy Hymn Polski, włączając się w akcję MEN - bicia rekordu wspólnego śpiewu hymnu. Po uroczystym apelu został wkopany ,,Dąb wolności'' dla uczczenia 100-lecia niepodległej. W uroczystościach oprócz Pani dyrektor Elżbiety Kiełkowskiej , Przewodniczącego Rady Gminy Kikół Pana Jacka Sadowskiego, uczniów i nauczycieli uczestniczyli: sekretarz Gminy Kikół Pani Maria Kulig, rodzice oraz mieszkańcy Woli.

Uczniowie uczestniczyli także w konkursach plastycznych pt. ,,Symbole narodowe’’ oraz ,,Plakat na 100-lecie naszej Ojczyzny’’. Wyróżnione dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki książkowe.
   Uroczystość przygotowali: Dariusz Kamiński, Zbigniew Bogóski, Małgorzata Wojciechowska, Anna Sobocińska, Małgorzata Kaźmierkiewicz, Anna Jastrzębska i Iwona Kwaśniewska. Dziękujemy Paniom Ewie Czarneckiej i Monice Kozickiej oraz uczniom za wspaniały występ dla ,, Naszej Kochanej Ojczyzny''.

11 listopada delegacja uczniów wraz ze sztandarem wzięła udział w uroczystościach powiatowych w Kikole . Rodzice naszych uczniów uczestniczyli w uroczystościach w Warszawie.

    13 listopada 2018r. Pan Jarosław Ziemiańczyk zorganizował Bieg Niepodległości.          W biegu uczestniczyli wszyscy uczniowie z klas IV-VIII. Uczniowie z oddziałów 0-III dopingowali starsze koleżanki i kolegów.

     15 listopada 2018r. odbyła się prelekcja Pana prof. Mirosława Krajewskiego pt. ,,Ziemi dobrzyńskiej drogi do niepodległości’’ skierowana do uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Podczas prelekcji pan profesor ukazał drogę odzyskania niepodległości na Ziemi dobrzyńskiej. Była to bardzo ciekawa lekcja historii.

Wspólne świętowanie 100-lecia niepodległości dostarczyło całej społeczności szkolnej i lokalnej wiele niezapomnianych wrażeń i wzruszeń. W naszej pamięci pozostaną emocje, które towarzyszyły nam w tych wyjątkowych dniach naszej Ojczyzny.