poniedziałek, 03 czerwiec 2019 13:21

Fotorelacja z Gminnego Dnia Dziecka oraz IV Weekendu ze strażakami w Kikole.

030619

GALERIA

Miniona niedziela była świętem wszystkich najmłodszych. 2 czerwca 2019 r. odbył się Gminy Dzień Dziecka oraz IV Weekend ze strażakami w Kikole. Organizatorami wydarzenia był Ośrodek Kultury Gminy Kikół oraz jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kikole. Patronat nad wydarzeniem objęli : Starostwo Powiatowe w Lipnie oraz Gmina Kikół. Specjalnie na ten dzień przygotowano konkursy, gry i zabawy dla dzieci przygotowane przez animatorów Kalota Fun&Foto , darmowe zjeżdżalnie, darmowy bufet słodkości i napojów, malowanie twarzy przez Panie nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Ciełuchowie, darmowa wata cukrowa oraz grill. Funkcjonariusze KPP w

Lipnie zaprezentowali pokaz tresury policyjnych psów, można było zapoznać się ze sprzętem policyjny i strażackim. Najmłodsi mogli założyć alko-gogle, dzięki którym zobaczyli świat w taki sposób, w jaki widzą go osoby pod wpływem alkoholu, czy narkotyków, również mogły wykonać swoje odciski palców. Dzieci zobaczyły wozy strażackie i zapoznały się z jego wyposażeniem. Przymierzały hełmy strażackie oraz wsiadały do samochodu za kierownicę by poczuć się jak prawdziwy strażak.
W trakcie imprezy został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany przez Zarząd OSP w Kikole, Gminną Bibliotekę Publiczna w Kikole oraz Ośrodek Kultury Gminy Kikół. Do konkursu przystąpiło 45 uczestników z których wyłoniono laureatów poszczególnych kategorii: Klasa I-III : 1 miejsce zajęła Helena Sobolewska z kl. II SP w Zajeziorzu, 2 miejsce zajął Mikołaj Bonowicz kl. II SP Zajeziorze, 3 miejsce zajęła Laura Kozłowska kl. IIb SP w Kikole. W kategorii IV- VIII – gimnazjum : 1 miejsce zajął Fabian Znaniecki kl. Vb SP Kikół, 2 miejsce Dawid Zieliński kl. Va SP Kikół oraz 3 miejsce Aleksandra Majewska kl. Vb SP Kikół.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc w sfinansowaniu Gminnego Dnia Dziecka oraz IV Weekendu ze strażakami w Kikole, pracownikom Urzędu Gminy w Kikole oraz Druhom OSP w Kikole za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania.