wtorek, 30 kwiecień 2024 11:30

Promocja książki "Gmina Kikół w latach 1939-1945" autorstwa Pana Krzysztofa Kuczkowskiego

Promocja książki "Gmina Kikół w latach 1939-1945" autorstwa Pana Krzysztofa Kuczkowskiego-zdjęcie z uroczystości Promocja książki "Gmina Kikół w latach 1939-1945" autorstwa Pana Krzysztofa Kuczkowskiego-zdjęcie z uroczystości fot. OKGK
26 kwietnia 2024 r. odbyła się promocja książki poświęconej historii gminy Kikół pt. „Gmina Kikół w latach 1939 -1945” autorstwa Pana Krzysztofa Kuczkowskiego. Na zaproszenie autora odpowiedziało wielu zacnych gości. Na początku spotkania wysłuchaliśmy wystąpienia Pani Mirosławy Blachowskiej, która przybliżyła Nam sylwetkę autora. Następnie historyk opowiedział o swoich wieloletnich poszukiwaniach i gromadzeniu materiałów do wspomnianej publikacji. Opowiedział o spotkaniach i rozmowach z osobami posiadającymi wiedzę na temat wojennych losów mieszkańców gminy oraz o zaskakujących odkryciach historycznych, których udało mu się przy tym dokonać. Przedstawił nam proces powstawania tej ważnej i cennej dla Kikoła publikacji, która została wydana dzięki wsparciu finansowemu ze środków budżetu Powiatu Lipnowskiego.
Panie Krzysztofie jeszcze raz dziękujemy 💐za twórcze spotkanie, umożliwiające poznanie historii mieszkańców Gminy Kikół w latach 1939 -1945. Dziękujemy za zaangażowanie w badaniu historii Gminy Kikół i poświęcenie czasu na opracowanie publikacji, która wzbogaci wiedzę o przeszłości naszych rodaków oraz gminy wśród kolejnych pokoleń. Niech to dzieło pisane sercem służy następnemu pokoleniu i będzie inspiracją do dalszej twórczości.
 
 
Tekst i zdjęcia OKGK