poniedziałek, 24 czerwiec 2019 13:52

Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych

{pgslideshow id=607|width=640|height=480|delay=3000|image=L}

„Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych to impreza organizowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej od kilkunastu lat w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Jest wielkim świętem dla uczestników i uczestniczek naszych programów, którzy przyjeżdżają do Warszawy, aby w formie targów zaprezentować efekty swojej pracy”.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ignacego Antoniego Zboińskiego w Kikole zostali zakwalifikowani do udziału w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych. Na Zamku Królewskim spotkało się ok. 50 zespołów z całego kraju. Każdy zespół mógł zaprezentować projekt, który zrealizował we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zespół uczniów z Kikoła zrealizował w tym roku następujące projekty: „Młodzi w Akcji – Wiwat Niepodległość”, „Młodzi w Akcji – Kreatywne Wyzwania”, „Młodzi Głosują+”, „PoczytajMy”. Spośród tych projektów zdecydowaliśmy, że na OPPM zaprezentujemy działania z projektu: „Młodzi w Akcji – Wiwat Niepodległość”. W ramach tego projektu uczniowie uzyskali z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodę na korzystanie przez szkołę i Urząd Gminy z logo „Moja Niepodległa”. Projekt logo na obchody 100. lecia odzyskania niepodległości w gminie Kikół był autorstwa uczennicy z naszego zespołu. Zorganizowaliśmy lekcje dla uczniów naszej szkoły i uczniów szkół z terenu gminy – materiały do lekcji zamieściliśmy w Internecie. Zaprojektowano grę planszową na temat drogi od utraty do odzyskania niepodległości. Zespół projektowy przeprowadził grę terenową oraz zorganizował konkurs plastyczny dla najmłodszych. Zwieńczeniem działań było odśpiewanie przez uczniów naszej szkoły Mazurka Dąbrowskiego. Każda klasa wykonała hymn osobno. Działania zostały uwiecznione na filmie podsumowującym.

Skład zespołu na OPPM: Patrycja Borowicz, Lidia Marcinkowska, Katarzyna Nadrowska.

Podczas prezentacji działań projektowych ekspertka z Centrum Edukacji Obywatelskiej oceniła nasze działania wysoko. Na koniec zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie uczestników Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych.

W tym roku OPPM odbyło się 11 czerwca - była to jubileuszowa 20 edycja!

                                                                                                         Ireneusz Bednorz