środa, 27 wrzesień 2023 07:17

Święto Pieczonego Ziemniaka zorganizowane przez Ośrodek Kultury Gminy Kikół przy współpracy z Urzędem Gminy w Kikole

Święto Pieczonego Ziemniaka zorganizowane przez Ośrodek Kultury Gminy Kikół przy współpracy z Urzędem Gminy w Kikole - zdjęcie z imprezy Święto Pieczonego Ziemniaka zorganizowane przez Ośrodek Kultury Gminy Kikół przy współpracy z Urzędem Gminy w Kikole - zdjęcie z imprezy fot. OKGK

W niedziele 24 września br. na terenie ścieżki edukacyjnej przy jeziorze kikolskim odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka zorganizowane przez Ośrodek Kultury Gminy Kikół przy współpracy z Urzędem Gminy w Kikole, Stowarzyszeniem Kultury i Rekreacji SYRENKA w Kikole, Stowarzyszeniem KIKOLANKI, LZS oraz GBP w Kikole.
Podczas spotkania uczestnicy poznali historię ziemniaka i wiele ciekawostek na temat tego popularnego obecnie warzywa. Dowiedzieli się, skąd pochodzi i jak trafił do Polski. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku, dzieci oraz dorośli brali udział w konkursach z udziałem ziemniaków.
Jednym z nich było szukanie wcześniej ukrytych ziemniaków w piasku, obieranie ziemniaków na czas, mierzenie najdłuższej obierki, zgadywanki, skakanie w workach. Mieliśmy również Konkurs plastyczny dla dzieci na ludka z ziemniaka. Po ogromnej dawce pozytywnych emocji wszyscy wzięli udział w pieczeniu kiełbasek i degustacji pieczonych ziemniaków. Na uczestników czekała również pyszna degustacja potraw z ziemniaków i dyni przygotowanych przez Panie ze Stowarzyszenia KIKOLANKI.
Składamy serdeczne podziewania dla naszych darczyńców, Państwu Marzenie i Andrzejowi Spytek, Panu Dariuszowi Piotrkiewiczowi, Panu Grzegorzowi Gurtowskiemu, Pani Ewie Kukielskiej oraz Panu Andrzejowi Chmielewskiemu, za podarowane nam warzywa, dzięki którym zostały przygotowane wszystkie potrawy.
Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności gminy Kikół i nie tylko.

link do galerii https://www.facebook.com/photo/?fbid=695686395925347&set=pcb.695701862590467