wtorek, 25 lipiec 2023 16:13

UWAGA ROLNICY!

susza - zdjęcie ilustracyjne susza - zdjęcie ilustracyjne fot. Internet

UWAGA ROLNICY!

Szanowni Państwo,

Wójt Gminy Kikół informuje, że w dniu 20 lipca 2023 r. Wojewoda Kujawsko – Pomorski powołał Komisję ds. oszacowania zakresu i wysokości szkód spowodowanych przez niekorzystne zjawisko atmosferyczne – suszę na terenie Gminy Kikół.

Jednocześnie informuję, że producent rolny u którego wystąpiła strata w uprawach rolnych, zgodnie z obowiązującymi przepisami będzie nadal miał obowiązek do złożenia wniosku o oszacowanie szkód powstałych w wyniku suszy tak jak ma to miejsce od 2020 r. za pośrednictwem aplikacji „zgłoś szkodę rolniczą”.

Jeżeli jednak producent rolny chciałby, aby oszacowania szkód dokonała również Komisja, wówczas powinien dokonać zgłoszenia w terminie umożliwiającym szacowanie. Będzie to rozwiązanie opcjonalne. Jeżeli Komisja nie oszacuje szkód, a rolnik złoży wniosek w aplikacji otrzyma protokół. Natomiast samo oszacowanie szkód przez Komisję Gminną nie pozwoli na wygenerowanie protokołów.

Wypełnione wnioski o oszacowanie strat przez Komisję należy składać w Urzędzie Gminy Kikół (pokój 7) w trybie pilnym. Wzór wniosku dostępny jest na stronie internetowej Gminy Kikół, jak również bezpośrednio w Urzędzie Gminy Kikół.

 

                                                                               Józef Predenkiewicz

                                                                               Wójt Gminy Kikół