poniedziałek, 26 czerwiec 2023 14:50

Ostrzeżenie hydrologiczne Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody

Ostrzeżenie hydrologiczne Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody Ostrzeżenie hydrologiczne Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody fot. Internet

Ostrzeżenie hydrologiczne


Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody
Stopień zagrożenia: 1
Ważność: od godz. 23:00 dnia 26.06.2023 do godz. 09:00 dnia 27.06.2023
Obszar: Zlewnia Wisły Środkowej, Dolna Narew (kujawsko-pomorskie, łódzkie, mazowieckie, podlaskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie)
Przebieg: W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu o charakterze burzowym, w rzekach spodziewane są lokalne wzrosty poziomu wody. W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego występowania może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).


Źródło informacji: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Warszawie nr: 40