poniedziałek, 26 czerwiec 2023 12:45

Niedzielne popołudnie spędziliśmy nad jeziorem kikolskim przy współpracy ze Stowarzyszeniem Kultury i Rekreacji „Syrenka” w Kikole, gdzie powitaliśmy lato, a wraz z nim upragnione wakacje.

Niedzielne popołudnie spędziliśmy nad jeziorem kikolskim przy współpracy ze Stowarzyszeniem Kultury i Rekreacji „Syrenka” w Kikole, gdzie powitaliśmy lato, a wraz z nim upragnione wakacje. Niedzielne popołudnie spędziliśmy nad jeziorem kikolskim przy współpracy ze Stowarzyszeniem Kultury i Rekreacji „Syrenka” w Kikole, gdzie powitaliśmy lato, a wraz z nim upragnione wakacje. fot. OKGK

🌞Niedzielne popołudnie spędziliśmy nad jeziorem kikolskim przy współpracy ze Stowarzyszeniem Kultury i Rekreacji „Syrenka” w Kikole, gdzie powitaliśmy lato, a wraz z nim upragnione wakacje. 🌞
Na dzieci czekała moc atrakcji: malowanie buziek, darmowa wata cukrowa, różnorodne gry i zabawy z nagrodami, a nawet przejażdżka koniem czy kucykiem. Każdy z gości miał okazje skosztować także kiełbaski z grilla. Komenda Powiatowa Policji w Lipnie, OSP Kikół oraz lipnowski WOPR przygotowali dla dzieci zajęcia profilaktyczne na temat bezpiecznych wakacji. Każdy uczestnik miał możliwość zobaczenia wnętrza wozu strażackiego oraz radiowozu policyjnego.
Drugą częścią była tradycja związana z wiankami świętojańskimi, które są symbolem Nocy Świętojańskiej. Obchodzona jest w wigilię imienin Jana, czyli z 23 na 24 czerwca. Konkurs miał charakter otwarty i był skierowany do wszystkich dziewczynek i kobiet, które wykonają wianek w technice dowolnej z żywych kwitów i ziół. Zastrzeżeniem było, że każdy wianek powinien zawierać świecę, dzięki której wyeksponowane zostaną jego walory estetyczne podczas puszczania na wodzie po zmroku. Konkurs oceniała komisja powołana przez organizatorów, która do oceny miała 5 pięknych, własnoręcznie wykonanych wianków.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce zajęła Pani Marlena Statkiewicz.
II miejsce zajęła Pani Krystyna Branecka.
III miejsce zajęła Aleksandra Romańska.
Komisja postanowiła przyznać dwa wyróżnienia dla Pani Marii Kuczkowskiej oraz Pani Pauliny Mazurkiewicz.
Zwycięzcą oraz wyróżniony nagrody rzeczowe wręczył prezes Stowarzyszenia Kultury i Rekreacji „Syrenka” w Kikole Pan Adam Falkowski. Nagrodzonym gratulujemy i już dziś zapraszamy na przyszłoroczny konkurs. Po rozstrzygnięciu przy zapalonych świecach, zgodnie z tradycją wianki pływały po kikolskim jeziorze.
Składam serdeczne podziękowania naszym współorganizatorom Stowarzyszeniu „Syrenka”, UKS "Alfa" Kikół, OSP w Kikole, KPP Lipno i PP Kikół, Lipnowskiemu WOPR oraz każdej osobie, która przyczyniła się do organizacji naszego wydarzenie. Dziękujemy za obecność zaprzyjaźnionym Lodom Bałwankom z Czernikowa, Bąbelkowym Herbatkom oraz Stadninie Koni z Czernikowa.
To był piękny i udany dzień.🌞
Dziękujemy!
Tekst J.F.
Foto I.B., W.N., A.F.

link do galerii https://www.facebook.com/photo/?fbid=645421314285189&set=pcb.645484737612180