środa, 07 czerwiec 2023 08:05

Gminny Dzień Dziecka w Kikole [zdjęcia]

Gminny Dzień Dziecka w Kikole zdjęcie z imprezy Gminny Dzień Dziecka w Kikole zdjęcie z imprezy fot. Józef Myszkowski
Dnia 2 czerwca świętowaliśmy Gminny Dzień Dziecka.
Organizatorzy przedsięwzięcia to Wójt Gminy oraz Ośrodek Kultury Gminy Kikół, przy współudziale Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kikole. Na dzieci czekała moc atrakcji, a wśród nich m.in. animacje, różnorodne gry i zabawy, malowanie twarzy, tatuaże wykonanie henną przez p. Adama Falkowskiego, pokaz baniek mydlanych. Ponadto dostępne były dla dzieci darmowe zjeżdżalnie, wata cukrowa, lody bałwanki a także pieczona kiełbaska z grilla.
Dzieci miały możliwość skosztowania również bąbelkowych herbatek. Już tradycyjnie dużo radości przyniosło spotkanie ze znanymi z bajek myszkami Miki i Mini oraz Marshallem. Dzieci były zachwycone obecnością swoich ulubieńców. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie oraz Posterunku Policji w Kikole przygotowali dla dzieci konkursy z wspaniałymi nagrodami, pokaz motocykli i radiowozów, pokaz psów tropiących oraz zajęcia profilaktyczne. Przybył z nimi także Polfin, który zachwycił swoją obecnością dzieci.
Dla starszych uczniów na hali sportowej odbył się turniej siatkówki o Puchar Wójta Gminy Kikół. W turnieju między sobą rywalizowały szkoły z Kikoła, Ciełuchowa, Woli i Zajeziorza. Puchar za miejsce pierwsze trafił do Zespółu Szkolno-Przedszkolnego w Kikole, za miejsce drugie do Szkoły im. I. Sendlerowej w Woli, za miejsce trzecie do Szkoła Podstawowa w Zajeziorzu. Za udział wręczono statuetkę Szkole Podstawowej w Ciełuchowie.
Obecna na imprezie była również Ochotnicza Straż Pożarna z Kikoła oraz panowie z Posterunku Policji w Kikole, dzięki którym dzieci miały okazję uczestniczyć w pokazie wozów strażackich oraz policyjnych.
Szczególne podziękowania kierujemy do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kikole do Zarządu Kujawskiego Banku Spółdzielczego w Aleksandrowie Kujawskim, firm FHU RAD-MET Radosław Będlin, Projektowanie i Nadzory Budowlane Tarek Drak Sbahi z Włocławka za okazane wsparcie finansowe. Państwa dobre serce przyczyniło się do realizacji naszego wydarzenia i słodkich chwil radości i przyjemności dla dzieci z terenu gminy Kikół.
Składamy serdeczne podziękowania współorganizatorom: Gminnej Bibliotece Publicznej w Kikole, Pracownikom Urzędu Gminy w Kikole, UKS ALFA Kikół, Stowarzyszeniu Volleyball Fanatics, Stowarzyszeniu Kultury i Rekreacji SYRENKA w Kikole, Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Kikole, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kikole, Komendzie Powiatowej Policji w Lipnie oraz Posterunkowi Policji w Kikole za okazaną pomoc, zaangażowanie, życzliwość i fachową wiedzę przekazaną w trakcie prowadzonych działań podczas Gminnego Dnia Dziecka w Kikole.