wtorek, 20 grudzień 2022 09:26

W Kikole uczniowie udowodnili, że znają swoją gminę! Finał konkursu dostarczył wielu emocji.

W Kikole uczniowie udowodnili, że znają swoją gminę! Finał konkursu dostarczył wielu emocji. W Kikole uczniowie udowodnili, że znają swoją gminę! Finał konkursu dostarczył wielu emocji. fot. Małgorzata Chojnicka

Niedawno Ośrodek Kultury Gminy Kikół zorganizował dla uczniów konkurs wiedzy o gminie Kikół. Finaliści musieli przygotować pracę plastyczną oraz rozwiązać test. Wygrała Agata Jabłońska ze Szkoły Podstawowej w Woli.

Ośrodek Kultury Gminy Kikół zorganizował dla uczniów konkurs wiedzy o gminie Kikół. Finalistów wyłoniły szkolne eliminacje. Każdy z nich musiał też przygotować pracę plastyczną, pokazującą piękno swojej małej ojczyzny. Jednak decydujący był test, sprawdzający zarówno znajomość samorządu gminnego, jego zadań i osób zajmujących określone stanowiska, jak i ogólną wiedzę o gminie. Jedno z pytań dotyczyło kościołów i kaplic.

Zwyciężyła Agata Jabłońska ze Szkoły Podstawowej w Woli. Drugie miejsce zajął Nikodem Żurański ze Szkoły Podstawowej w Kikole, a trzecie Agata Maćkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Zajeziorzu.

- Niezbyt długo przygotowywałam się do konkursu – zdradza Agata Jabłońska. – Pomysł na pracę plastyczną pojawił się od razu. Postanowiłam pokazać cztery zabytkowe budowle i herb gminy. Jestem bardzo zadowolona z pierwszego miejsca i z fajnej nagrody.

Gratulujemy!

Tekst i zdjęcia Małgorzata Chojnicka

link do galerii https://lipno.naszemiasto.pl/w-kikole-uczniowie-udowodnili-ze-znaja-swoja-gmine-final/ga/c5-9139335/zd/78168477

źródło: https://lipno.naszemiasto.pl/w-kikole-uczniowie-udowodnili-ze-znaja-swoja-gmine-final/ar/c5-9139335