poniedziałek, 24 październik 2022 10:21

Uczniowie z klasy IVa Szkoły Podstawowej w Kikole w piątek sadzili krokusy, by upamiętnić żydowskie dzieci, które nie przeżyły drugiej wojny światowej.

Uczniowie z klasy IVa Szkoły Podstawowej w Kikole w piątek sadzili krokusy, by upamiętnić żydowskie dzieci, które nie przeżyły drugiej wojny światowej. Uczniowie z klasy IVa Szkoły Podstawowej w Kikole w piątek sadzili krokusy, by upamiętnić żydowskie dzieci, które nie przeżyły drugiej wojny światowej. fot. Małgorzata Chojnicka

Kwiaty zakwitną na żółto wiosną. To taki gest solidarności ze swoimi rówieśnikami, którym przyszło żyć w tak straszliwych czasach. Polskim koordynatorem „Projektu Krokus” jest Żydowskie Muzeum Galicja. W poprzedniej edycji projektu (2021/2022) wzięło udział prawie 48 tysięcy uczniów z 573 szkół. Żółte krokusy upamiętniają dzieci – ofiary Holokaustu. Sadzenie krokusów poprzedzają lekcje i zajęcia pozalekcyjne, podczas których uczestnicy dowiadują się o tragicznych wydarzeniach drugiej wojny światowej i o Holokauście.

Link do galerii

https://lipno.naszemiasto.pl/uczniowie-w-kikole-posadzili-krokusy-by-upamietnic-dzieci/ga/c5-9054897/zd/76474533

Tekst i zdjęcia Małgorzata Chojnicka

Źródło: https://lipno.naszemiasto.pl/uczniowie-w-kikole-posadzili-krokusy-by-upamietnic-dzieci/ar/c5-9054897