wtorek, 12 lipiec 2022 13:29

Wójt Gminy Kikół oraz Ośrodek Kultury Gminy Kikół serdecznie zapraszają do udziału w corocznych Konkursach Dożynkowych.

Wójt Gminy Kikół oraz Ośrodek Kultury Gminy Kikół serdecznie zapraszają do udziału w corocznych Konkursach Dożynkowych. Wójt Gminy Kikół oraz Ośrodek Kultury Gminy Kikół serdecznie zapraszają do udziału w corocznych Konkursach Dożynkowych. fot. OKGK

Wójt Gminy Kikół oraz Ośrodek Kultury Gminy Kikół serdecznie zapraszają do udziału w corocznych Konkursach Dożynkowych. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o zapoznanie się z niżej zamieszczonym linkiem do Regulaminów.

 

Udział w konkursie należy zgłosić do 09 sierpnia 2022 r. do Ośrodka Kultury Gminy Kikół.  Pełny regulamin można znaleźć na stronach internetowych gminy i OKGK oraz jego profilu na Facebook'u, a dodatkowe informacje uzyskać telefonicznie pod podanym nr tel. lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Same wieńce trzeba dostarczyć w dniu dożynek, czyli 21 sierpnia r. do godz. 11.00 do kościoła parafialnego w Kikole, gdzie odbędzie się uroczysta msza święta.

W ten sposób miejscowi rolnicy podziękują za żniwa, a poprzez udział w konkursie grupy wieńcowe włączą się w kultywowanie tradycji i zwyczajów ludowych.