poniedziałek, 11 lipiec 2022 09:22

Ciełuchowo ma świetlicę wiejską z prawdziwego zdarzenia

Termomodernizacja połączona z remontem świetlicy wiejskiej w Ciełuchowie w gm. Kikół kosztowała ponad 600 tys. zł. Termomodernizacja połączona z remontem świetlicy wiejskiej w Ciełuchowie w gm. Kikół kosztowała ponad 600 tys. zł. fot. lipno.naszemiasto.pl

Termomodernizacja połączona z remontem świetlicy wiejskiej w Ciełuchowie w gm. Kikół kosztowała ponad 600 tys. zł. Mieszkańcy zyskali nowoczesne miejsce spotkań. Budynek wygląda lepiej niż w momencie swego powstania.

Dobiegła końca termomodernizacja świetlicy wiejskiej w Ciełuchowie w gm. Kikół, którą połączono z kompleksowym remontem całego budynku. Gmina Kikół otrzymała dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 - 2020. Wyniosło ono 549 467,83 zł. Pozostałe koszty inwestycji to wkład własny w wysokości 39 822,46 zł. Przy okazji wyremontowano także za 48 tys. zł garaż Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciełuchowie. Koszt całkowity inwestycji zamknął się w kwocie 637 298 zł.

Zakres wykonanych prac jest duży. Skuto posadzki, zburzono ściany działowe i wszystko wykonano od nowa. Wymieniono instalację elektryczną i kanalizacyjną, stolarkę okienną i drzwiową, poszycie dachowe, zamontowano rolety zewnętrzne i instalację ogrzewania i wentylacji. Sala główna zyskała kominek.

Ponadto zakupiono meble kuchenne, stoły i krzesła oraz podstawowe wyposażenie kuchni. Teren wokół budynku wyłożono kostką brukową.

Uroczyste otwarcie wyremontowanej świetlicy odbyło się w sobotę. Wzięli w nim udział gminni samorządowcy, sołtysi, druhowie strażacy oraz Grażyna Grzywińska, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Ciełuchowie. Krzysztof Baranowski, starosta lipnowski przekazał 10 tys. zł na zakup dwóch klimatyzatorów. Roboty budowlane wykonało Przedsiębiorstwo Tymbud z Maszewa Dużego.

- Była to bardzo potrzebna inwestycja, bo w każdej miejscowości przydaje się miejsce, gdzie mieszkańcy będą mogli się spotkać czy zorganizować imprezy okolicznościowe – mówi Józef Predenkiewicz, wójt gminy Kikół. - Mogliśmy ją zrealizować dzięki dużemu wsparciu ze strony samorządu wojewódzkiego.

Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek.

galeria ---link https://lipno.naszemiasto.pl/cieluchowo-ma-swietlice-wiejska-z-prawdziwego-zdarzenia/ga/c1-8903887/zd/73451949

tekst Małgorzata Chojnicka

źródło :https://lipno.naszemiasto.pl/cieluchowo-ma-swietlice-wiejska-z-prawdziwego-zdarzenia/ar/c1-8903887