wtorek, 28 czerwiec 2022 07:14

Summer Fest 2022 w Kikole. Tak bawili się mieszkańcy powiatu lipnowskiego i goście podczas Festiwalu Muzycznego

Summer Fest 2022 w Kikole. Tak bawili się mieszkańcy powiatu lipnowskiego i goście podczas Festiwalu Muzycznego Summer Fest 2022 w Kikole. Tak bawili się mieszkańcy powiatu lipnowskiego i goście podczas Festiwalu Muzycznego fot. Małgorzata Chojnicka

Festiwal Muzyczny Summer Fest, który odbył się w Kikole, przyciągnął tłumy nie tylko z powiatu lipnowskiego. Imprezę zorganizował powiat lipnowski wspólnie z gminą Kikół. Przyjechali ludzie spragnieni koncertów na żywo po pandemicznej przerwie. Publiczność zabawiał też aktor Piotr Pręgowski, tak dobrze znany wszystkim z serialu „Ranczo”.

Sobotnie popołudnie upłynęło w powiecie lipnowskim pod znakiem Festiwalu Muzycznego Summer Fest, który odbył się w Kikole. Zorganizował go powiat lipnowski wspólnie z gminą Kikół. Impreza przyciągnęła prawdziwe tłumy.

Między koncertami rozstrzygnięto konkurs fotograficzny oraz po raz pierwszy wręczono Nagrody Starosty Lipnowskiego jako wyraz szczególnego zaangażowania za indywidualne lub zbiorowe osiągnięcia w dziedzinach obejmujących zadania własne powiatu oraz jego promocję. Uhonorowano: Teresę Sztukę, księdza Marka Mrówczyńskiego, Krzysztofa Suchockiego, Vincenzo Longo, Krzysztofa Wiśniewskiego i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Lipnie

Jak magnes podziałały zaproszone gwiazdy. Najpierw do wspólnej zabawy zaprosił zespół Toskańsky, którego wokalista Mateusz Pawłowski pochodzi z Kikoła. Elektryzujący koncert dała Anna Wyszkoni ze swoim zespołem. Publiczność razem z nią śpiewała tak znane utwory jak „Czy ten pan i pani” i „Agnieszka już dawno tutaj nie mieszka”.

Było już ciemno, gdy na scenie pojawił się Golec uOrkiestra. Ten zespół ma swoich wiernych fanów, którzy znają na pamięć ich piosenki. Na zakończenie wystąpił zespół After Party. Summer Fest był wyjątkowo udaną imprezą. Za jego sprawą mieszkańcy powiatu lipnowskiego w koncertowym stylu rozpoczęli lato.

Tekst Małgorzata Chojnicka

GALERIA - link https://lipno.naszemiasto.pl

źródło: https://lipno.naszemiasto.pl/na-festiwalu-muzycznym-summer-fest-2022-w-kikole-bawily-sie/ar/c13-8884767