piątek, 17 czerwiec 2022 09:58

W Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Kikole zorganizowano imprezę integracyjną dla dzieci niepełnosprawnych

W Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Kikole zorganizowano imprezę integracyjną dla dzieci niepełnosprawnych W Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Kikole zorganizowano imprezę integracyjną dla dzieci niepełnosprawnych fot. Małgorzata Chojnicka

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kikole odbyło się spotkanie integracyjne dla dzieci niepełnosprawnych ze szkół w Kikole, Woli, Osieku i Chrostkowie. Plany organizatorów pokrzyżowała pogoda, ale BYŁ plan awaryjny. Deszcz uniemożliwił zabawę nad jeziorem, ale przeniesiono ją do sali gimnastycznej. Kiełbaski z piekarnika też smakowały wybornie. Gdy przestało padać, przed szkołę przyjechał policyjny radiowóz. Wszyscy mogli obejrzeć go z bliska.

W zapewnienie atrakcji uczestnikom zaangażował się Ośrodek Kultury Gminy Kikół. Dyrektor Aneta Falkowska prowadziła różne zabawy zręcznościowe. Było wesoło i z dreszczykiem emocji. Z kolei Adam Falkowski, który namalował wszystkie kikolskie murale, zaprosił do wspólnego rysowania kredą. Powstały rysunki, które przedstawiały wakacyjne plany. Prawdziwą furorę zrobiły pluszowe maskotki Mickey i Minnie. Dzieci natychmiast się z nimi zaprzyjaźniły – przytulały się i szeptały im coś do ucha.

Takie spotkania integracyjne między szkołami są bardzo potrzebne. Dla dzieci niepełnosprawnych dużym przeżyciem jest już sam wyjazd. Uczą się radzić sobie w innym otoczeniu i poznają nowych ludzi.

Przedsięwzięcie zorganizowały nauczycielki Beata Orylska i Marta Redmerska, a wsparła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Kikole.

Tekst Małgorzata Chojnicka

GALERIA link https://lipno.naszemiasto.pl/