poniedziałek, 16 maj 2022 13:51

W ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek gościliśmy znanego pisarza i podróżnika Romana Pankiewicza

w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek gościliśmy znanego pisarza i podróżnika Romana Pankiewicza w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek gościliśmy znanego pisarza i podróżnika Romana Pankiewicza fot. OKGK
W piątek, 13 maja 2022 r. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Kikole, w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek gościliśmy znanego pisarza i podróżnika Romana Pankiewicza, autora książek z cyklu ,,Trzy żywioły” skierowanych przede wszystkim do młodych czytelników. Na spotkanie zaprosiliśmy uczniów klas 4-8 ze szkół podstawowych z terenu gminy Kikół. Spotkanie miało na celu zachęcić młodzież do nauki języków obcych. Po latach pobytu w celach zarobkowych za granicą pisarz opowiedział m.in. o kulturze, zwyczajach, historii, przyrodzie takich krajów jak: Islandia, Niemcy oraz Rosja. Po czasie spędzonym na obczyźnie postanowił opisać swoje przygody i spostrzeżenia. W taki sposób powstał tryptyk podróżniczy „Trzy żywioły”, do którego zaliczamy „Matuszka Rosija - pierwszy żywioł”, „Niemcy-drugi żywioł” i „Islandia – trzeci żywioł”.
Pan Roman jest również twórcą książeczek dla dzieci o popularnych zawodach takich jak żołnierz, policjant, listonosz, ratownik medyczny, strażak oraz o zawodach kultury i oświaty: animator kultury, bibliotekarz, nauczyciel, nauczycielka przedszkolna, aktor.
Spotkania przeprowadzone były w ciekawy i zabawny sposób, dzięki czemu zdobyta wiedza o innych krajach zaowocuje w przyszłości młodych czytelników.