środa, 23 marzec 2022 11:24

Julka z Kikoła była najlepsza! Zajęła pierwsze miejsce w XXII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Poświęconej Fryderykowi Chopinowi i Muzyce w Szafarni

Julka z Kikoła była najlepsza! Zajęła pierwsze miejsce w XXII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Poświęconej Fryderykowi Chopinowi i Muzyce w Szafarni Julka z Kikoła była najlepsza! Zajęła pierwsze miejsce w XXII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Poświęconej Fryderykowi Chopinowi i Muzyce w Szafarni fot. lipno.naszemiasto.pl

Julia Dykowska, uczennica III klasy ze Szkoły Podstawowej im. I.A. Zboińskiego w Kikole, zajęła w swojej grupie wiekowej pierwsze miejsce w XXII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Poświęconej Fryderykowi Chopinowi i Muzyce w Szafarni. Recytowała wiersz Wiery Badalskiej „Muzyka na Krzywej Wieży”. Do konkursu przygotowała ją Agnieszka Rygielska.

W konkursowe szranki stanęło 40 uczestników. Ich umiejętności oceniało jury w składzie: Jerzy Rochowiak – przewodniczący, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu, Jarosław Felczykowski, aktor Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu oraz Katarzyna Matuszewska, polonistka z Zespołu Szkół w Radominie. Warto podkreślić, że uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom. Tym bardziej należą się Julce słowa uznania. Gratulujemy sukcesu!

Konkurs odbył się pod patronatem marszałka województwa kujawsko – pomorskiego oraz kujawsko – pomorskiego kuratora oświaty.

źródło : https://lipno.naszemiasto.pl