czwartek, 27 styczeń 2022 07:21

W Kikole odbywają się cyklicznie audycje muzyczne dla dzieci, podczas których zaprzyjaźniają się one z muzyką klasyczną. W styczniu miały okazję poznać kolejne prawdziwe arcydzieło „Karnawał zwierząt”.

W Kikole odbywają się cyklicznie audycje muzyczne dla dzieci, podczas których zaprzyjaźniają się one z muzyką klasyczną. W styczniu miały okazję poznać kolejne prawdziwe arcydzieło „Karnawał zwierząt”. W Kikole odbywają się cyklicznie audycje muzyczne dla dzieci, podczas których zaprzyjaźniają się one z muzyką klasyczną. W styczniu miały okazję poznać kolejne prawdziwe arcydzieło „Karnawał zwierząt”. fot. Małgorzata Chojnicka

Ośrodek Kultury Gminy Kikół po raz kolejny zorganizował audycję muzyczną dla najmłodszych uczniów z miejscowych szkół podstawowych. Styczniowa audycja została poświęcona „Karnawałowi zwierząt” Camille’a Saint-Saënsa. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem najmłodszych widzów. W trakcie spotkania dzieci spotkały się z lwem, słoniem, łabędziem i wieloma innymi zwierzętami ze wszystkich stron świata. To była prawdziwa przygoda, pokazująca bogactwo muzyki klasycznej.

- Poprzez nawiązanie współpracy z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną chcemy, aby audycje dla uczniów odbywały się przynajmniej raz w miesiącu – mówi dyrektorka Aneta Falkowska. - Zależy nam, by wykształcić u dzieci potrzebę słuchania muzyki klasycznej, a ideą audycji muzycznych jest wychowanie przez sztukę i uwrażliwienie młodych słuchaczy na piękno muzyki.

Podczas audycji muzycznych prezentowane są utwory muzyczne różnych epok wraz z komentarzem. Uczestnicy poznają twórców muzyki klasycznej, instrumenty muzyczne, ich nazwę, budowę, sposób wydobycia dźwięku oraz brzmienie, wzbogacają zasób słownictwa o nowe terminy muzyczne. Muzyka grana na żywo budzi wiele pozytywnych emocji. Rozwija pasję i zainteresowania muzyczne, zachęca do wspólnego muzykowania.

- Dzieci aktywnie uczestniczą w audycjach, odpowiadają na pytania, chętnie biorą udział w proponowanych zabawach – podsumowuje Aneta Falkowska. - Muzycy z Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej przekazują wiedzę w sposób prosty i przystępny dla małego odbiorcy oraz w umiejętny sposób łączą edukację z dobrą zabawą.

więcej na :

https://lipno.naszemiasto.pl