piątek, 21 styczeń 2022 11:59

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka fot. OKGK

Mieszka w Stumilowym Lesie. Choć trochę niezdarny i - jak sam mówi - jest misiem o małym rozumku, kochają go miliony dzieci i dorosłych na całym świecie. 18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.
Święto obchodzone jest co najmniej od 1986 roku, trudno jednak ustalić, kto był jego pomysłodawcą. Dzień Kubusia Puchatka ustanowiony został na 18 stycznia, czyli dzień urodzin Alana Aleksandra Milne’a. Pisarz urodził się w 1982 roku w Londynie, w 1913 roku poślubił Dorothy De Selincourt, a w październiku 1920 urodził się im syn Christopher Robin. Sześć lat później Milne wydał swoje największe dzieło, czyli „Kubuś Puchatek”, które doczekało się kontynuacji dwa lata później pod tytułem „Chatka Puchatka”. Warto wspomnieć, że autorem pięknych ilustracji był EH Shepard. Przygody o misiu kochającym miód i jego przyjaciołach doczekały się licznych ekranizacji.
Z tej okazji dzieci z Przedszkola Publicznego „Kraina Bajek” w Kikole wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kikole, aby zagłębić się w historie Kubusia Puchatka.
Przedszkolacy wzięli udział w zajęciach bibliotecznych, podczas których ulubiona opiekunka, Pani Renatka przeczytała im opowiadanie J. Kaczmarskiego „Kubuś Puchatek”, w którym opisano historię „Miodowego skarbu”.
Dzieci w trakcie zajęć prowadzonych w bibliotece kolorowały ilustracje przedstawiające urodziny Kubusia Puchatka. Na zakończenie spotkania zostały poczęstowane Kubusiowym przysmaczkiem – miodem na wafelku. Za mile spędzony czas otrzymały pamiątkową odznakę i dyplomy Przyjaciela Kubusia Puchatka.