poniedziałek, 17 styczeń 2022 10:08

W poniedziałek 10 stycznia w sali widowiskowej Szkoły Podstawowej w Kikole Ośrodek Kultury Gminy Kikół zorganizował audycję muzyczną dla najmłodszych uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Kikół.

W poniedziałek 10 stycznia w sali widowiskowej Szkoły Podstawowej w Kikole Ośrodek Kultury Gminy Kikół zorganizował audycję muzyczną dla najmłodszych uczniów ze szkół podstawowych z  terenu gminy Kikół. W poniedziałek 10 stycznia w sali widowiskowej Szkoły Podstawowej w Kikole Ośrodek Kultury Gminy Kikół zorganizował audycję muzyczną dla najmłodszych uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Kikół. fot. OKGK

W poniedziałek 10 stycznia w sali widowiskowej Szkoły Podstawowej w Kikole Ośrodek Kultury Gminy Kikół zorganizował audycję muzyczną dla najmłodszych uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Kikół.
Styczniowe audycja pod tytułem „Karnawał zwierząt” bardzo zainteresowała najmłodszych widzów. W trakcie spotkania dzieci spotkały się z lwem, słoniem, łabędziem i wieloma innymi zwierzętami ze wszystkich stron świata. Wykonawcy TOS uczcili pamięć wielkiego kompozytora – Charles’a Camille’a Saint-Saëns’a. Dzięki nawiązaniu współpracy OKGK z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną chcemy aby audycje dla uczniów odbywały się przynajmniej raz w miesiącu. Zależy nam, aby w przystępny sposób dla dzieci zainteresować i wykształcić potrzebę słuchania muzyki klasycznej od najmłodszych lat.
Audycje muzyczne są częścią edukacji muzycznej, której ideą jest wychowanie dziecka przez sztukę. Celem audycji muzycznych jest poszerzenie horyzontów artystyczno – muzycznych, dostarczenie informacji o muzyce, jej twórcach oraz instrumentach, uwrażliwienie młodych słuchaczy na piękno muzyki, co przyczynia się do jej aktywnego słuchania i lepszego interpretowania .
Podczas audycji muzycznych prezentowane są utwory muzyczne różnych epok wraz z komentarzem, dzieci poznają twórców muzyki klasycznej, poznają instrumenty muzyczne, ich nazwę, budowę, sposób wydobycia dźwięku oraz brzmienie, wzbogacają zasób słownictwa o nowe terminy muzyczne, poznają instrumenty i muzykę niekonwencjonalną z różnych stron świata, poszerz swoją wiedzę muzyczną.
Muzyka grana na żywo budzi w dzieciach wiele pozytywnych emocji. Rozwija pasję i zainteresowania muzyczne, zachęca do wspólnego muzykowania.
Dzieci aktywnie uczestniczą w audycjach, odpowiadają na pytania, chętnie uczestniczą w proponowanych zabawach.
Profesjonalni muzycy z Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej przekazują wiedzę w sposób prosty i przystępny dla małego odbiorcy oraz w umiejętny sposób łączą edukację z dobrą zabawą.

więcej na : https://www.facebook.com/okgkikol/