wtorek, 30 listopad 2021 08:06

Książki w jesiennym anturażu. W bibliotece w Kikole wręczono nagrody w konkursie plastycznym i fotograficznym [zdjęcia]

Nagrodę Wiktorii Witkowskiej wręcza dyrektor biblioteki w Kikole, Aneta Falkowska Nagrodę Wiktorii Witkowskiej wręcza dyrektor biblioteki w Kikole, Aneta Falkowska fot. Małgorzata Chojnicka

Konkursy „Jesień z książką w tle” zorganizowane w gminie Kikół cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na zwycięzców czekały nagrody.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Kikole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i fotograficznego pt. „Jesień z książką w tle”, w których brali udział uczniowie szkół podstawowych. Komisja konkursowa oceniła 68 prac, biorąc pod uwagę samodzielność wykonania pracy, zgodność z tematem, staranność, oryginalne podejście do tematu oraz ogólne wrażenie artystyczne. W kategorii kl. „0” zwyciężył Igor Lewandowski Ciełuchowa przed Joanną Lisiecką z Kikoła oraz swoim szkolnym kolegą Maciejem Pawłowskim. Wyróżniono Wiktorię Kopczyńską. W kategorii kl. I-III pierwsze miejsce zajęła Lena Trzcińska z Ciełuchowa, drugie - Dominika Gajewska z Kikoła, a trzecie - Mikołaj Rogalski z Ciełuchowa.

Wyróżnienia: Patryk Okonkowski (SP w Zajeziorzu), Kacper Lisiecki, (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kikole), Zuzanna Wachowska (SP w Woli), Antoni Majewski (SP w Zajeziorzu).

W konkurs fotograficznym najwyżej oceniono prace Kariny Kęprowskiej, a drugie miejsce zajął Wojciech Bonowicz. Oboje ze Szkoły Podstawowej w Zajeziorzu. Trzecie miejsca przyznano Wiktorii Witkowskiej z Kikoła i Kindze Dobrowolskiej z Zajeziorza.

- Lubię fotografować – mówi Wiktoria Witkowska. – Zdjęcia robię telefonem. Na ten konkurs planowałam zrobić zdjęcie w domu, ale z koleżanką doszłyśmy do wniosku, że lepiej będzie wyjść na spacer i pokazać kolorowe liście. Znalazłyśmy takie miejsce przy szkole. Bardzo się cieszę z nagrody.

Wyróżnienia: Jakub Kwiatkowski ( SP w Ciełuchowie), Michał Dobrowolski, (SP w Zajeziorzu), Helena Sobolewska, (SP w Zajeziorzu), Bartosz Sobolewski (SP w Zajeziorzu), Jakub Kalinowski (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kikole).

Tekst Małgorzata Chojnicka

link do galerii -----https://lipno.naszemiasto.pl/

źródło https://lipno.naszemiasto.pl