środa, 10 listopad 2021 11:26

13 października br. w kinie Apollo w Poznaniu odbyła się VI Gala Finałowa Konkursu „Patria Nostra”.

13 października br. w kinie Apollo w Poznaniu odbyła się VI Gala Finałowa Konkursu „Patria Nostra”. 13 października br. w kinie Apollo w Poznaniu odbyła się VI Gala Finałowa Konkursu „Patria Nostra”. fot. nadesłane

13 października br. w kinie Apollo w Poznaniu odbyła się VI Gala Finałowa Konkursu „Patria Nostra”.
Cele konkursu to propagowanie historii Polski, krzewienie wartości i postaw patriotycznych, etyki chrześcijańskiej i społeczeństwa obywatelskiego. Konkurs „Patria Nostra” adresowany jest do młodzieży szkolnej z Wielkopolski i północno – zachodniego rejonu Polski oraz do młodzieży polskiej i polonijnej z całego świata. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu filmu lub animacji dotyczących najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w okresie konkretnego tygodnia. Filmowy konkurs „Patria Nostra” jest objęty patronatem honorowym m.in. Ministra Edukacji i Nauki, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Instytutu Pamięci Narodowej czy Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
W tegorocznym konkursie brały udział zespoły uczniowskie w wieku od 12 do 19 lat oraz ich opiekunowie. Konkurs ma charakter ogólnopolski i edycje 2021 odbyły się w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. W konkursie w Wielkopolsce wzięły udział także zespoły z ościennych województw oraz drużyny m.in. z Danii i Ukrainy. Każda ekipa otrzymała do przygotowania pewne wydarzenie. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu filmu lub animacji do 60 sekund, dotyczącej ważnych wydarzeń z historii Polski. Naszej drużynie (Antonina Redmerska, Izabela Komorowska i Wiktor Krakowski) przypadł w udziale temat: Zdobycie Monte Cassino.
Nasz materiał zatytułowaliśmy: „Zdobycie Monte Cassino. Tędy prowadziła droga do Polski”.
W dniach 28.09 – 05.10 odbywało się głosowanie – wszystkie drużyny mogły oceniać prace konkursowe, przydzielając pięciu przez siebie wybranym, punktację od 1 do 5.
Praca naszego zespołu została wyróżniona. Zdobyte w konkursie doświadczenia posłużą na przyszłość. Jak to się mówi - „pierwsze koty, za płoty”

Tekst i foto nadesłane