poniedziałek, 25 październik 2021 14:59

Biblioteka w Kikole ma nowości wydawnicze idealne na jesienne wieczory

Aneta Falkowska przy zakupionych ostatnio książkach Aneta Falkowska przy zakupionych ostatnio książkach fot. Małgorzata Chojnicka

Gminna Biblioteka Publiczna w Kikole otrzymała dotację ministerialną na zakup nowości wydawniczych w wysokości 6 tys. zł. Już na biblioteczne półki trafiają nowe książki. Do tego dochodzi jeszcze zakup kodów LEGIMI.

Gminna Biblioteka Publiczna w Kikole posiada pieniądze na zakup nowości wydawniczych z dwóch źródeł. Jednym z nich są środki z budżetu gminy w wysokości 8 tys. zł, a drugim - dotacja z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. To kwota 6 tys. zł.

– Przez cały rok kupujemy nowości wydawnicze, bo to one cieszą się największym zainteresowaniem czytelników – mówi Aneta Falkowska, dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej w Kikole. – W ramach dotacji mamy także opłaconych osiem kodów LEGIMI. Wzrasta bowiem zainteresowanie ebookami. Systematycznie wzbogacamy księgozbiór w książki dla dzieci oraz w lektury szkolne.

Program ministerialny ma na celu wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych. Z kikolskiej biblioteki korzysta 583 czytelników, z których zdecydowaną większość stanowią panie. Chętnie sięgają one po książki polskich pisarek – Joanny Jax, Krystyny Mirek, Edyty Świętek, Gabrieli Gargaś.

źródło https://lipno.naszemiasto.pl/