piątek, 03 wrzesień 2021 07:59

Podczas Dożynek Gminno-Parafialnych, które odbyły się w dniu 29 sierpnia 2021 r. została przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla chorego na anemię anaplastyczną Mikołaja.

Podczas Dożynek Gminno-Parafialnych, które odbyły się w dniu 29 sierpnia 2021 r. została przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla chorego na anemię anaplastyczną Mikołaja. Podczas Dożynek Gminno-Parafialnych, które odbyły się w dniu 29 sierpnia 2021 r. została przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla chorego na anemię anaplastyczną Mikołaja. fot. Internet

Szanowni Państwo !

Podczas Dożynek Gminno-Parafialnych, które odbyły się w dniu 29 sierpnia 2021 r. została przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla chorego na anemię anaplastyczną Mikołaja.
Mikołaj to 12letni mieszkaniec Gminy Kikół. Śmiertelna choroba zaatakowała go praktycznie z dnia na dzień. Mikołaj przyjmuję chemię, 31 sierpnia chłopca czeka przeszczep szpiku a zaraz po nim będzie musiał przyjąć nierefundowany lek, którego koszt jednej dawki to ponad 20 tyś złotych.
Dlatego organizatorzy oraz współorganizatorzy dożynek postanowili przeprowadzić zbiórkę pieniężną by pomóc rodzinie w zdobyciu tak wielkich pieniędzy na lek, który zwiększy szansę przyjęcia się przeszczepionego szpiku, by uratować życie Mikołaja.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy włączyli się w przygotowanie zbiórki. Dziękujemy instytucjom, stowarzyszeniom, Kołom Gospodyń Wiejskich, Sołectwom oraz Wam drodzy mieszkańcy, którzy szlachetną darowizną przyczyniliście się do uzbierania tak pokaźnej sumy pieniędzy, które zostaną przekazane na leczenie Mikołaja.

Zebraliśmy łącznie 10 564,41 zł w tym :
1. Urząd Gminy w Kikole z puszek zebrał – 3 198,55 zł
2. Przedszkole Publiczne Kraina Bajek w Kikole przekazała kwotę
– 1 110,86 zł
3. ŚDS „Koniczynka” w Suminie – 345,00 zł
4. Anonimowi darczyńcy - 770,00 zł
5. OSP Ciełuchowo – 140 zł
6. Rada Gminy Kikół – 1500 zł
Ponadto w trakcie ogłoszenia wyników na rozstrzygniecie Konkursów na Najpiękniejszy Wieniec i Witacz Dożynkowy przedstawiciele zgłoszonych sołectw, stowarzyszeń oraz osoby prywatne postanowiły swoje nagrody oddać na rzecz Mikołaja.

Za wieńce dożynkowe i kosze dożynkowe swoje nagrody przekazali
Sołectwo Trutowo przekazało kwotę – 600 zł
Sołectwo Zajeziorze przekazało kwotę – 500 zł
Sołectwo Moszczonne przekazało kwotę – 400 zł
Państwo Krażewscy przekazali kwotę – 300 zł
KGW Grodzeń przekazało kwotę – 250 zł
Sołectwo Jarczechowo przekazało kwotę – 250 zł

Za najładniejsze witacze dożynkowe swoje nagrody przekazali:
Stowarzyszenie „Przyjazna Wieś” sołectwa Lubin - 500 zł
Przedszkole Publiczne „Kraina Bajek” w Kikole – 400 zł
Sołectwo Jarczechowo – 300 zł

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy włożyli swój grosz do puszek. Cieszy nas to, że nie jesteście obojętni na los naszego mieszkańca. Dziękujemy wszystkim za bezinteresowną pomoc. Pamiętajcie DOBRO WRACA!🥰

🥰Mikołaju walczymy razem z Tobą !!!!🥰