środa, 26 maj 2021 11:03

„W służbie Niepodległej. Działalność ziemian na rzecz państwa i społeczeństwa w dwudziestoleciu międzywojennym”

Zespół uczniów naszej szkoły w składzie: Antonina Redmerska, Martyna Urocka oraz Wiktor Krakowski znalazł się w gronie finalistów projektu. Zespół uczniów naszej szkoły w składzie: Antonina Redmerska, Martyna Urocka oraz Wiktor Krakowski znalazł się w gronie finalistów projektu. fot. Ireneusz Bednorz

Na stronie Instytutu Pamięci Narodowej czytamy:

„W roku szkolnym 2020/2021 uczestnicy projektu edukacyjnego poświęconego dziejom ziemiaństwa skoncentrują swą uwagę na pracy ziemiaństwa na rzecz państwa i społeczeństwa w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Obiektem naszego zainteresowania będzie działalność charytatywna, organizacyjna, gospodarcza i edukacyjna w lokalnym środowisku wiejskim, ale także służba w dyplomacji, administracji państwowej i strukturach ówczesnego samorządu. Uczestnicy ogólnopolskiego projektu mają za zadanie wykonać pracę w jednej z dwóch form – pisemnej lub multimedialnej. Oceniana będzie kreatywność, zgodność z faktami historycznymi oraz samodzielna analiza materiałów historycznych. Elementem niezbędnym będzie oparcie swej pracy na źródłach historycznych, a szczególnie docenione będą prace prezentujące nieznane szerzej postaci, rodziny i miejsca, w których ta działalność miała wyjątkowe znaczenie dla rozwoju regionu i lokalnego środowiska. Zwycięzcy konkursu przyjadą do Krakowa na sesję naukowo-edukacyjną połączoną z ogólnopolskim finałem konkursu, która planowana jest na przełom maja i czerwca 2021 r.”

Z radością pragniemy zawiadomić, iż zespół uczniów naszej szkoły w składzie: Antonina Redmerska, Martyna Urocka oraz Wiktor Krakowski znalazł się w gronie finalistów projektu. Z uwagi na obostrzenia pandemiczne Finał został przeniesiony do Internetu. Trzymajcie za nas kciuki.

 

Ireneusz Bednorz

W służbie Niepodległej. Działalność ziemian na rzecz państwa i społeczeństwa w dwudziestoleciu międzywojennym fot. Internet

W służbie Niepodległej. Działalność ziemian na rzecz państwa i społeczeństwa w dwudziestoleciu międzywojennym fot. Internet